SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi ve ev

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00801364
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : KARAKAYA MAH. / SÖKE
: 117495
Yayınlandığı Gazeteler

SÖKE EKSPRES 10.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/2040 ESAS
Muhammen Bedeli
:
112065 TL
Birinci Satış Günü
:
01.08.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.09.2018 10:00
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. SÖKE / AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SÖKE
İCRA DAİRESİ
2017/2040 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Aydın ili,Söke ilçesi,Karakaya Mh.İsliler Mevkii,108 Ada,40 parsel,117.495,94 m2,içinde beş kargir ev ve bir ahır olan zeytinlik vasfında taşınmazın 15/160 hissesidir.Taşınmaz kuzeye doğru büyük bir alanı işgal etmektedir.Ulaşımı son derece müsait olan parselin güney ve doğu sınırı köye ulaşılan asfalt yoldan başlamaktadır.Mahallenin içinde başlayan bu kısımda borçlu tarafından kullanılan ev asfalt yola birkaçmetre mesafededir.Borçlunun evinin yakınında diğer evler ve ahır yer almaktadır.Taşınmaz güneye cepheli ,içinde yer yer iri kayalıkların ve boşlukların zamanında kendiliğinden çıkan veya başka yerlerden getirilip bulunduğu yere dikilen delicelerin üzerine zeytin aşılanması sureti ile oluşturulmuş dekara 8-10 civarında 70 ile 100 yaşlarında zeytin ağaçlarının olduğu sulama imkanının olmadığı kıraç bir arazidir.Toprak yapısı itibari ile taşlık,kumlu tınlı toprak bünye sınıfına sahip,su tutma kapasitesi düşük ,genel olarak güneye bakan yönde %30-60 eğime sahip bir arazidir.
Borçlunun Kullanımındaki Yapı Özellikleri ve Değeri :Aydın ili,Söke ilçesi,Karakaya Mh.108 ada 40 parsel içerisinde borçlunun kullanımında olan köy evi bulunmaktadır.Tek katlı yığma duvarlı,ahşap çatı üzeri kiremit kaplı,giriş kapısı demir doğrama,pencereleri tek cam demir doğrama olup,2 odası ,mutfağı ve tuvalet-banyo bölümleri bulunmaktadır.Meskenin inşaat alanı 46,00 m2 dir.
Adresi : Karakaya Mh.isliler Mevkii Söke /Aydın
Yüzölçümü : 117.495,94 m2
Hissesi : 15/160
İmar Durumu : Satışa konu taşınmaz 1/1000 ve 1/5000 ölçekli İmar Planı dışında,1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planında büyük bir kısmı Orman alanında kalan kısmı Tarım arazisinde kalmakta olup,önemli doğa alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 112.065,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.Tapu kaydındaki muhdesat bilgileri :
Tip Konut:
(B) Harfiyle gösterilen yer R.İ. ye
( A) harfiyele gösterilen yerİ.İ ye
(C) harfiye Gösterilen yer H.İ ye
(D) harfiye gösterilen yer S.İ ye
( E ve F )harfiyle gösterilen ev ve ahırM.İye aittir
1. Satış Günü : 01/08/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 03/09/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke / AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Dosyadaki ilgililere gönderilen tebligatların bila tebliğ dönmesi durumunda İİK md 127 gereğince gazete ilanı tebliğ yerine geçecektir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/2040 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.02/05/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR