OF İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi nitelikli taşınmaz

OF İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00546391
Şehir : Trabzon
Yayınlandığı Gazeteler

KUZEY ANADOLU 09.02.2017
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2015/235 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
20,761 TL
Birinci Satış Günü
:
20.03.2017 15:50

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. OF İCRA DAİRESİ
2015/235 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Trabzon ili, Of ilçesi, Sarayköy köyü, 104 ada, 29 parsel, 1.256,27 m² yüzölçümlü, çay bahçesi niteliğindeki taşınmaz Sarayköy hudutları dahilinde Trabzon iline 62-64 km, Of ilçesine 8-9 km, sahile 5-6 km mesafede, her türlü tarımsal faliyete uygun tarım arazisidir. Toprak yapısı killi-tınlı, toprak profili derin, su tutma kapasitesi yüksek arazidir. Organik maddece zengin olup tuzluluk, asitlik ve taşlılık problemi yoktur. Taşınmaz %5-10 arasında değişen eğime sahiptir. Taşınmaz üzerindeki çay bitkisi 35-40 yaşında olup hakim ürün çaydır. Taşınmazın borçluya ait 1/3 hissesi satışa çıkarılmıştır.
Hisse Payı : 1/3
İmar Durumu : Belediye sınırları içerisinde olup, imar planı dışındadır.
Kıymeti : 20.761,96 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 20/03/2017 günü 15:50 - 15:55 arası
2. Satış Günü : 14/04/2017 günü 15:50 - 15:55 arası
Satış Yeri : OF BELEDİYESİ TOPLANTI (MEZAT) SALONU OF / TRABZON
SATIŞ ŞARTLARI :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2-Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. İhale tellaliye harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler ile 1/2 tapu harcı satış bedelinden ödenir.
3-İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4-Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/235 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 07/02/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR