KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi (çoklu satış)

KARASU İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876623
Şehir : Sakarya / Karasu
Semt-Mahalle : PARALI MAH. / KARASU
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 13.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/399 TLMT
Muhammen Bedeli
:
315000 TL
Birinci Satış Günü
:
10.01.2019 10:00
İkinci Satış Günü
:
12.02.2019 10:00
Satış Yeri
:
Karasui Belediye Başkanlığı Mezat Salonu Karasu/SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARASU
İCRA DAİRESİ
2018/399 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Karasu ilçesi Paralı mah. 16 Parselde kayıtlı Fındık Bahçesi vasıflı taşınmazın borçluya ait 1/2 hissesi; meskun mahal dışında, kadastral yolu bulunmamakta, güney yönünden dereye cepheli, topografik olarak engebeli %6-12 eğimli, killi tınlı toprak yapısında, derin profilli, verim gücü orta düzeyde, yıllık ortalama bol yağış alan bölgede, 4. sınıf tarım arazisi niteliğinde, hali hazırda üzerinde yetişkin, bakımlı ve verim çağında kapama fındık bahçesi bulunmakta, tarımsal amaçlı kullanılmaktadır. Taşınmaz kuşbakışı olarak güneybatı yönünde en yakın meskun mahalle 700 metre, batı yönünde D-650 Adapazarı-Karasu karayoluna 4.7 km ve kuzey yönünde Karasu şehir merkezine 11 km mesafededir.

Adresi : Paralı Köyü, Manastır Mevkii, 16 parsel Karasu/Sakarya
Yüzölçümü : 18.000,00 m2 1/2 Hissesi
İmar Durumu : Taşınmaz imar durumu “dikili tarım alanı” içinde kalmakta, yerleşim alanı dışında, kamu hizmetlerinden yararlanmamakta,

Kıymeti : 315.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 10/01/2019 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 12/02/2019 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Karasui Belediye Başkanlığı Mezat Salonu Karasu/SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Karasu ilçesi Paralı mah. 110 Parselde kayıtlı Tarla vasıflı Taşınmazın Tamamı; Taşınmaz meskun mahal içinde, doğu yönünden köy içi kadastral yola cepheli, topografik olarak %3-9 eğimli, dikdörtgen olarak kare bir yapıya sahip, killi tınlı toprak yapısında, derin profilli, verim gücü orta düzeyde, yıllık ortalama bol yağış alan bölgede, 4. sınıf tarım arazisi niteliğinde, hali hazırda üzerinde yetişkin, bakımlı ve verim çağında kapama fındık bahçesi bulunmakta, tarımsal amaçlı kullanılmaktadır. Taşınmaz yerleşim alanı içinde, her türlü (Köy içi) kamu hizmetlerinden yararlanabilir konumda, kuşbakışı olarak batı yönünde D-650 Adapazarı-Karasu karayoluna 7 km ve kuzey yönünde Karasu şehir merkezine 10 km mesafededir.

Adresi : Paralı Köyü, Köycivarı Mevkii, 110 Parsel Karasu/Sakarya
Yüzölçümü : 2.940 m2
İmar Durumu : Taşınmaz imar durumu ‘büyük bir kısmı kırsal yerleşim alanı’ içinde “bir kısmı dikili tarım alanı” içinde kalmakta,

Kıymeti : 205.800,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 10/01/2019 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 12/02/2019 günü 10:20 - 10:25 arası

Satış Yeri : Karasu Belediye Bşakanlığı Mezat Salonu Karasu/SAKARYA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik
ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/399 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR