BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi (çoklu satış)

BALIKESİR 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00872950
Şehir : Balıkesir / Karesi
Semt-Mahalle : ŞAMLI MAH. / ŞAMLI
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2009/4873 esas
Muhammen Bedeli
:
29800 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2018 11:00
Satış Yeri
:
BALIKESİR ADALET SARAYI 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ ALTIEYLÜL- BALIKESİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BALIKESİR
1. İCRA DAİRESİ
2009/4873 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Karesi İlçe, 4528 Parsel, ŞAMLI Mahalle/Köy,Balıkesir İl, Karesi İlçe, 4528 Parsel, ŞAMLIMahallesi, Kumyar Mevkiinde bulunan tarla vasıflı 7.450,00 m2 yüzölçümüne sahip, Tam pay ile borçluadına kayıtlı taşınmaz; Kuru (sulanmayan) toprak yapısında, yaklaşık % 5-6 eğimli, tarla vasıflı tarım arazisi olduğu kanaatine varılmıştır. Doğu, batı ve kuzeyinden komşu tarım arazileri geçmekte olup; güneyinden Boğazköy yolu geçmektedir. Taşınmaz buğday, arpa yetiştirilmeye uygundur.
Kıymeti : 29.800,00 TL
KDV Oranı : %18
Satış Günü : 01/11/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : BALIKESİR ADALET SARAYI 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ ALTIEYLÜL- BALIKESİR
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Balıkesir İl, Karesi İlçe, 5368 Parsel, ŞAMLI Mahalle/Köy,Balıkesir İl, Karesi İlçe, 5368 Parsel,Şamlı Mahallesi, Yalnızdal Mevkiinde bulunan tarla vasıflı 1.200,00m2 yüzölçümüne sahip, Tam pay ile borçlu adına kayıtlı taşınmaz; Kuru (sulanmayan ) toprak yapısında, tarla vasıflı tarım arazisi olduğu kanaatine varılmıştır. Doğu, kuzey ve güneyinde komşu tarım arazileri mevcut olup batısında kadastro yolu bulunmaktadır. Taşınmaz buğday, arpa yetiştirmeye uygundur.
Kıymeti : 3.600,00 TL
KDV Oranı : %18
Satış Günü : 01/11/2018 günü 11:20 - 11:30 arası
Satış Yeri : BALIKESİR ADALETSARAYI1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ ALTIEYLÜL - BALIKESİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2009/4873 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2018(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR