DİYARBAKIR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

DİYARBAKIR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00927147
Şehir : Diyarbakır / Sur
Semt-Mahalle : ESENBAĞ MAH. / BALIKÇILARBAŞI
: 35592
Yayınlandığı Gazeteler

TİGRİS HABER 09.01.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1122 ESAS
Muhammen Bedeli
:
206792 TL
Birinci Satış Günü
:
12.02.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
14.03.2019 11:00
Satış Yeri
:
DİYARBAKIR ADLİYESİ İCRA DAİRELERİ EK BİNASI MEZAT SALONU

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DİYARBAKIR
5. İCRA DAİRESİ
2017/1122 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Diyarbakır İl, Sur İlçe, 145 Ada, 5 Parsel, ESENBAĞ Mahalle/Köy, Borçlu Ferhat BAYRAM: Zülkif oğlu'nun Tam mülkiyetli sahip bulunduğu 145 ada 5 nolu parsel Sur Belediyesi sınırları içerisinde olup, Esenbağ mahallesi yerleşim yerine 1,25 km uzaklıkta, Diyarbakır-Silvan karayoluna 5,00 km mesafede, Diyarbakır Şehir merkezine Kuşbakışı yaklaşık 20,00 km mesafede bulunmaktadır. Parselin fiilen tarım arazisi olarak kullanılmadığı komşu parsellerin buğday ekili olduğu, toprak çeşidi yönünden kumlu, killi-tınlı, eğimi % 1 ile 3 arasında, geçirgenlik ve verimliliği iyi birinci sınıf tarım arazisidir. Taşınmaz fiilen susuz tarla olarak kullanılmaktadır.
Adresi : Diyarbakır İLİ Sur İlçesi Esenbağ Mah.
Yüzölçümü : 35.592,49 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu :Diyarbakır İLİ Sur İlçesi Esenbağ Mah. 145 ada ada 5 parselin plansız alanda kaldığı
Kıymeti : 206.792,32 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3083 Sayili yasanın 13. Ve 6. Maddesine göre kısıtlıdır
1. Satış Günü : 12/02/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 14/03/2019 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : DİYARBAKIR ADLİYESİ İCRA DAİRELERİ EK BİNASI MEZAT SALONU
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1122 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR