SİLİFKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

SİLİFKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888108
Şehir : Mersin / Silifke
: 20000
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ GÖKSU 03.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/105 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
160,000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.12.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
21.01.2019 10:30
Satış Yeri
:
SİLİFKE İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SİLİFKE İCRA DAİRESİ

2018/105 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Silifke İlçe, 644 Parsel, SEYDİLİ Mahalle/Köy, KADILAR Mevkii, Taşınmaz köy yerleşim alanı dışında, tarım arazisidir. Derin ve orta derin toprak profili olup kırmızı kahverenkli Akdeniz toprak yapısına sahiptir. Etrafı tapulu taşınmazlar ile çevre parseller içerisinde de yapılaşmaların bulunmadığı, içerisinde yaklaşık 2 dekarlık alanda kapama kiraz bahçesi olup, geri kalan kısımları yamaç arazidir. Büyük bölümü sebze tarlası olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz sulu tarım arazisidir. Yöredeki arazilerde sulama, sulama kooperatifine üye olmak suretiyle ya da su kiralamak suretiyle yapılmaktadır. Ulaşımı kuş uçuşu 560 metre Batısında yer alan asfalt yol ile sağlanmaktadır. Taşınmaz Seydili Mahalle sınırları içerisinde olmakla birlikte Mahalle yerleşim alanı içerisinde değildir. Seydili Mahalle camisine kuş uçuşu 2.000 metre mesafededir. İlçe Merkezine olan uzaklığı ortalama 47 km. dir. Taşınmaz Kuzey - Güney ve Doğu - Batı yönünde % 4-5 oranında eğimlidir. Taşınmazın vasfı Tarla olmakla birlikte fen bilirkişisi raporunda A ve B harfi ile gösterilen alanlar kapama kiraz bahçesidir. Taşınmaz üzerindeki kiraz ağaçları ortalama 7-8 yaşında olup yaklaşık sayıları 120 adettir. Taşınmazın bir kısm çevresi tel örgü ile çevrilidir. İçerisinde koyak ve yamaç kısımlar bulunmaktadır. Son yıllarda bazı kısımlarının iş makinası ile imar ve ihya işleminetabi tutulduğu, üzerinde domates yetiştirildiği, içerisindeki domates saplarından ve taşınmaz içerisindeki kargılardan anlaşılmıştır. Taşınmazın damlama sulama sistemi ile sulandığı, içerisindeki damlama ve lateral su borularından anlaşılmıştır.
Adresi : Seydili MahallesiSilifke / MERSİN
Yüzölçümü : 20.000 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : İnşaat tarzı Silifke Belediye İmar ve Şeh. Müdürlüğünün dosyada mevcut bir görüş yazısı olmamakla birlikte 1/1000 ölçekli ve 1/5000 ölçekli imar planı içerisinde olmadığı şifaen yapılan görüşmeden anlaşılmıştır
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 19/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 21/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : SİLİFKE İCRA MÜDÜRLÜĞÜ -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/105 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR