GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00888029
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : BİLEK MAH. / ARIL
: 15800
Yayınlandığı Gazeteler

AÇIK MERT KORKUSUZ 03.11.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2833 Esas
Muhammen Bedeli
:
491000 TL
Birinci Satış Günü
:
08.01.2019 11:00
İkinci Satış Günü
:
05.02.2019 11:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2018/2833 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli Şehitkamil İlçesi, Bilek Mah. Burç Mevkii, 1826 parsel, 15.800,00 m² Yüzölçümlü, Fıstık Fidanı ve Tarla Vasıflı, Tam Hisseli Taşınmaz. Özellikleri: Taşınmaz tapu kayıtlarında her ne kadar Fıstık Fidanı ve Tarla olarak belirtilmiş ise de, parsel üzerinde hali hazırda yazlık bağ evi yapıldığı, bağ evi haricinde bekçi ve bahçe düzenlemesi yapıldığı görülmüştür, parsel üzerindeki yapı tek kat betonarme olarak yapılmıştır, yapının zemin katında mutfak, 2 oda, misafir salonu, tuvalet, kiler ve banyo bulunmaktadır, parsel üzerindeki yapının içi ve dışı sıvalı ve boyalıdır, zemin katın tabanları karo plaka ile kaplanmıştır, iç doğramalar ahşap olup üzeri boyalıdır, dış doğramalar pvc'den imal edilmiştir, mutfak, lavabo, banyo duvarları fayansla kaplıdır, yapının elektrik ve suyu mevcuttur, soba ile ısıtılmaktadır, hali hazırda kullanılmaktadır. Parsel içerisinde yapılardan arta kalan kısımlarda bahçe düzenlemesi yapılmış, bahçe içerisinde çeşitli meyve ağaçları, fıstık, zeytin ağacı gibi şeyler yapılmıştır, parsel içerisindeki birimlerin su ihtiyacını karşılamak üzere sondaj kuyusu bulunmaktadır, bu su kuyusu yaklaşık 100 metre kadar derinliktedir ve hali hazırda kullanılmaktadır, parselin bir bölümünün çevresi güvenlik amacı ile biriket duvar ile bahçe duvarı olarak örülmüştür, taşınmaz şehrin doğusunda, şehire yakın bir bölgededir, şehire yaklaşık 20 km mesafededir, parselin çevresinde az sayıda bağ evleri oluşmuştur, az talep edilen bir bölgededir, taşınmaz ve çevresi genelde arsa olarak alınıp satılmaktadır.
DİKKAT: İhale Katılımcıları ve Muhtemel Alıcıları tüm açıklamaları, şerh-irtifak-beyanlar hanesindeki bilgileri ve neticelerini baştan kabul etmiş sayılırlar.
Adresi : Bilek Mah. 56 Nolu Sok. No:110 Şehitkamil/GAZİANTEP
Yüzölçümü : 15.800,00 m2
İmar Durumu :İnşaat tarzı İmar Planı Dışında Olduğu Belirtilmiştir.
Kıymeti : 491.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında Mevcut
1. Satış Günü : 08/01/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 05/02/2019 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2833 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.01/11/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR