ÇATALCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

ÇATALCA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876230
Şehir : İstanbul / Çatalca
: 28216
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/35 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
705400 TL
Birinci Satış Günü
:
13.12.2018 10:30
İkinci Satış Günü
:
08.01.2019 10:30
Satış Yeri
:
Çatalca Adliyesi İcraDairesi Kalemi Çatalca/İstanbul

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. ÇATALCA İCRA DAİRESİ

2018/35 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Çatalca İlçesi, Binkılıç mahallesi, 236 Ada, 1 Parsel sayılı taşınmaz
Söz konusu taşınmaz Binkılıç mahallesi yerleşik alanı dışında olup, alt yapı hizmetlerinden faydalanmamaktadır. Kadastral yola cephesi yoktur. Kuzey batı ve doğusu devlet ormanları ile çevrilidir. Üzerinde ekonomik öneme sahip herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Tapu kayıtlarında vasfı tarla olan taşınmaz üzerinde uzun zamandır kültür bitkilerinin ziraatının yapılmadığı tespit edilmiştir.
Yüzölçümü : 28.216,00 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Dosyada mevcut Çatalca belediye Başkanlığı imar ve Şehircilik Müdürlüğünün 14/02/2018 tarih ve E. 35381 Esas sayılı yazısında Çatalca ilçesi Binkılıç mahallesi 236 Ada 1 parsel nolu taşınmazın ; 15.06.2009 tarihli 1/100000 ölçekli İstanbul Çevre Düzeni Planı kapsamında kalmakta olduğu vesöz konusu parselinde bulunduğu alanda 1/1000 ölçekli uygulama imar planları bulunmadığından imar durumunun tanzim edilemediği belirtilmektedir.
Ayrıca söz konusu taşınmazın bulunduğu bölgede Devlet Su İşleri tarafından Karamandere Barajı planlandığından, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü 14. Bölge müdürlüğünden bilgi alınması gerekmektedir denilmektedir.
Kıymeti : 705.400,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydı ve dosyasında
1. Satış Günü : 13/12/2018 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 08/01/2019 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Çatalca Adliyesi İcraDairesi Kalemi Çatalca/İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/35 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR