HENDEK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

HENDEK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875596
Şehir : Sakarya / Hendek
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/297 TLMT
Muhammen Bedeli
:
76726 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
10.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
Hendek İcra Müdürlüğü Kalemi -Hendek / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HENDEK
İCRA DAİRESİ
2018/297 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Hendek İlçe, 120 Ada, 17 Parsel, SÜMBÜLLÜ Köyü, Akıncılar Mevkii, 11/06/2018 Tarihli Bilirkişi Raporuna göre;"Taşınmaz tapu kayıtlarında Kargir Ahır ve Fındıklık vasfında görünen taşınmazın, Satışa Konu taşınmazın zirai değerlendirmesine ; eğimli bir topoğrafik arazi üzerinde yer aldığı görülmüştür. Fındıklık ( üçgen ) şeklindedir. Bununla birlikte bakıldığında sümbüllü Köyiçi yolu üzerinde ve kadastral yola cepheli olduğu görüldüğü kadastral yola cephesinin ise 58 mt olarak ölçüldüğü konum olara ise Anadolu otoyolunun 4,40 km güneydoğusunda , Hendek İlçe Merkezinin 7,40 km güneydoğusunda yer aldığı yüz ölçümü , konum ve mevkii ile belediyenin elektrik , su , haberleşme , alt yapı ve temizlik hizmetlerinden yararlandığı , zirai değerlendirmesinde ; taşınmaz içerisinde ve üzerinde , ekonomik değere sahip 10-15 yaş aralığında 1 adet elma ağacı , 15-20 yaş aralığında 3 adet armut ağacı , 10-15 yaş aralığında 1 adet incir ağacı , 10-15 yaş aralığında 1 adet erik ağacı , 15-20 yaş aralığında 1 adet ceviz ağacı , 15-20 yaş aralığında 1 adet kiraz ağacı , 5-10 yaşlarında ( fındık bahçesi kurulum yaşı 30-35 yıllık ) 100 adet fındık ağacı( ocak ) olduğunun tespit edildiği , Ayrıca taşınmaz içerisinde bulunan ekonomik değere sahip olmayan ve verim özelliğinde olmayan süs bitkileri , meyveli- meyvesiz ağaçlar ve ağaçcıklar değerlendirmeye alınmadığı , yapı değerlendirmesinde ; parsel üzerinde bulunan yapılar 2 adet olup, bunlardan bir tavuk kümesi diğeri de ahır olduğu tavuk kümesinin , yapının ahşap ve demir kutu profillerden karkas taşıyıcı sistem üzerine trapez şekilli sac malzemelerden kaplama yapıldığı , dikdörtgen şekilli olduğu taşıyıcı sistemi kutu profil karkas sistemden meydana geldiği , yapının mimari , statik , elektrik ve mekanik projeleri olmadığından taşıyıcı sistemi basit yapı olduğu , Ahır ise , iki katlı olduğu ve zemin katın tuğlaü kiremiitlerden ve üzerinde de beton ile demir malzemelerinden oluşan hatıllardan meydana geldiği görülmüştür. Yapı ahır olarak kullanılmakta ve birinci kat ise cepheleri ahşap malzemelerden yapılmış samanlık olarak kullanılmakta olduğu , taşıyıcı sistemi tuğla duvarlardan yığma taşıyıcı sistemi olduğundan yapının mimari , sattik , elektrik ve mekanik projeleri olmadığından taşıyıcı sistemi sadece duvarlardan oluşan yığma kargir yapı niteliğinde olduğunun görüldüğü " şeklinde belirtilmiştir.

Adresi : Sümbüllü Köyü Akıncılar Mevkii - Hendek / SAKARYA
Yüzölçümü : 2.351,24 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Köy yerleşik alanı içinde kalmaktadır. . Ayrık nizam 2 kat Emsal 0.40 kontu alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 76.726,30 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/11/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 10/12/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Hendek İcra Müdürlüğü Kalemi -Hendek / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/297 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/10/2018 !! Önemli Not.. Hazırlanacak oaln taşınmazın açık artırma ilanı ilgililerine satış gününe kadar tebilğ olunamaması halinde , yapılacak olan Türkiye geneli gazet ilanı ve elektronik ortamdaki ilanı ilgililerine ilanen tebliğ hükmünde sayılacaktır.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR