SİLİFKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

SİLİFKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00874424
Şehir : Mersin / Silifke
: 1800
Yayınlandığı Gazeteler

SİLİFKE 10.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/139 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
25200 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
SİLİFKE İCRA DAİRESİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.SİLİFKE İCRA DAİRESİ

2018/139 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Mersin İl, Silifke İlçe, 158 Parsel, ŞAHMURLU Mahalle/Köy, Taşınmaz asfalt yola cepheli, Mahalle yerleşimi içerisinde, Mahalle Camisine çok yakın, çevresinde sulu tarım arazileri, konutlar ve büyükbaş hayvancılık ahırı bulunan Kuzey - Güney yönünde % 6-7 oranında eğimli fiilen ceviz bahçesi olarak kullanılan arsadır. Silifke Belediyesinin aydınlatma, sinekle mücadele, çöp toplama gibi bir kısım hizmetlerinden yararlanmaktadır. Kanalizasyon, ulaşım, zabıta vb. birkısım hizmetlerinden yararlanmadığı görülmüştür.Taşınmazın imar durumu ile ilgili olarak Silifke Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün dosyada mevcut herhangi bir görüş yazısı olmamakla birlikte taşınmazın ve taşınmaz çevresinde bulunan bölgede imar planı olmadığı yapılan şifai görüşmelerde öğrenilmiştir. Taşınmazın vasfı Elma Bahçesidir.Taşınmazın Güneyinde yol, diğer bütün hudutlarında tapulu şahıs taşınmazları bulunmaktadır. Taşınmazın Silifke İlçe merkezine ortalama uzaklığı 31 Km. Mersin İl merkezine ortalama uzaklığı 59 Km. dir. Mahalle yerleşimi içerisinde yer alır. Güneyindeki asfalt yola cephelidir. Ulaşım sorunu yoktur. Taşınmaz üzerinde ortalama 15-18 yaşlarında ceviz ağaçları bulunmaktadır. Taşlık ve kayalık bir alanda yer almakla birlikte taş ve kayalar arasındaki toprak çeplere ceviz ağaçları dikilmiştir. Ceviz ağaçlarının bakımlı ve sulanmakta olduğu görülmüştür. Taşınmaz içerisindeki toprak ceplerde toprak profili derindir. Toprak killi, tınlı, organik maddece zengin, kırmızı kahverenkli toprak yapısına sahip sulu tarım arazisidir. Erozyon taban suyu, tuzluluk, alkalilik, asitlik vb. problemleri bulunmayan ancak kayalık bir arazidir. Kayalık kısımların kırılması gerekmektedir.Elma, badem, ceviz ve üzüm bağı gibi bahçe bitkilerin yetiştiriciliğine uygundur. Yörede sulama, kooperatife üye olmak ve su kiralamak sureti ile yapılmaktadır.
Adresi : Şahmurlu Köseler Mevkii Silifke / MERSİN
Yüzölçümü : 1.800 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 25.200,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 27/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 24/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : SİLİFKE İCRA DAİRESİ SİLİFKE -
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/139 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR