TONYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

TONYA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00872942
Şehir : Trabzon / Tonya
Semt-Mahalle : YAKÇUKUR MAH. / TONYA
: 2361
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ''DE SON NOKTA 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/14 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
231186 TL
Birinci Satış Günü
:
30.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
25.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
Tonya Adliyesi İcra Müdürlüğü Odasında - Tonya/Trabzon

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. TONYA İCRA DAİRESİ

2018/14 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Trabzon İl, Tonya İlçesi,Yakçukur Mahallesi, Sağlık Ocağı Mevkii, 101 Ada, 15 Parselde kayıtlı, Tonya İlçe merkezine yaklaşık 4,50 km mesafede, imar kapsamında olmayıp tarım arazisi olarak kullanılmakta olan taşınmazdır. Taşınmazın ulaşım ve sosyal güvenirliği,yapısı, büyüklüğü ve ilçe merkezine yakınlığı gibi değerlerine olumlu yönde etki etmektedir.Parsel üzerinde yarım bordrum kat ve zemin kattan oluşan ve taş duvar örülerek taşıyıcı sistemi oluşturan, yarım bodrum katın dış sıvası yapılmamış, zemin katın dış sıvası yapılmış durumdadır. toplam yapı alanı 97,50 m2 olup tescilli olan yapının değeri 54.600,00 TL. dir, yine Arazi üzerinde Betonarme taşıyıcı sistem üzerinde, zemin kat ve 1. kattan oluşan inşaat halinde, tuğla duvarla örülmüş, Çatısı yapılmamış,Kapı ve pencereleri takılmamış, sıvası yapılmamış, toplam yapı alanı 180,00 m2 olan tescilsiz bir bina bulunmakta olup, yaklaşık maliyetle de 115.200,00 TL. değer biçilmiştir. Arazi üzerinde bulunan binalar ile birlikte Toplam 231.186,00 TL. Değer biçilmiş olup, Taşınmaz İmar planı dışındadır.
Adresi : Yakçukur Mahallesi. Sağlık Ocağı mevkii, Tonya / Trabzon
Yüzölçümü : 2.361,01 m2
Arsa Payı : 100
İmar Durumu : İmar Planı yok. İmar Planı dışında.
Kıymeti : 231.186,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydında ve dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 30/11/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 25/12/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri :Tonya Adliyesi İcra Müdürlüğü Odasında - Tonya/Trabzon
Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/14 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2018

(İİK m.126) (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR