GÜLNAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

GÜLNAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00872882
Şehir : Mersin / Gülnar
: 7538
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 08.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/66 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
56536 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
27.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Gülnar Halk Kütüphanesi Gülnar/ MERSİN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.GÜLNAR İCRA DAİRESİ 2018/66 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN Özellikleri: Mersin İl, Gülnar İlçe, 101 Ada, 21 Parsel, İSHAKLAR Mahalle/Köy, yarbaşı Mevkii, ELMA BAĞÇESİ NİTELİĞİNDEKİ TAŞINMAZ SATIŞA ÇIKARTILMIŞTIR Konut taşınmazı düz ve düze yakın konumda seyrek yapılaşmaların olduğu bir bölgede ortalama 6-7 yaşında bakımlı kapama elma bahçesi olduğu, elma ağaçlarının ekonomik verime başlama çağında olduğu ve bakımlı olduğu görülmüştür. Taşınmaz içerisinde toprak işlemesi yapılmış ve arada kalan boşluklara ekim yapılmak üzere çiziler açılmıştır. Taşınmaz derin toprak profiline sahiptir. Taşınmazın toprak yapısı killi, tınlı, organik maddece zengin, kısmen kireçli, kısmen kırmızı kahferenkli Akdeniz toprak yapısına sahip, bahçe arazisizidir. Erezyon, taban suyu, tuzluluk, alkalilik, asitlik, taşlık ve benzeri prblemleri bulunmayan bir arazidir. Buğday, arpa çağdar, nohut, fig, korunga bibi tarla bitkilerinin, elma, bağdem, ceviz ve üzüm bağı gibi bahçe bitkilerinin yetiştiriciliğine uygundur. Gülnar Beledeyesinin birçok hizmetinden ( kanalizasyon, ulaşım, zabıta vb. ) yararlanmadığı görülmüştür. Taşınmazın tapuda kayıtlı bulunan alanı 7.738,15 m2 ve vasfı elma bahçesidir. Taşınmazın batısında kısmen orman parseli, doğusunda yol, diğer bütün hudutlarında tapulu taşınmazlar bulunmaktadır. Taşınmazın ulaşımı doğusundaki asfalt yol ile sağlanmaktadır. Taşınmazın konumu, arazinin bütünlülüğü, bakımlı elma bahçesi arazisi olması, geometrik şekli, toprak yapısı ve toprak derinliği, eğimi, mülk güvenilirliği, kolay alınıp satılabilme özelliği, ulaşım kolaylılğı, taşınmaz başına kadar asfalt yolun olması, ulaşım sorununun bulunmaması, Gülnar ilçe ve İshaklar mahallesine yakınlığı, imar ve ihya sorununun olmaması, tek parça halinde olması, Belediye hizmetlerinden tamamından yararlanmaması gibi bütün olumlu ve olumsuz özellikleri göz önünden bulundurulup, yöre çiftçilerinde fiyat araştırması, piyasa raiş değeri ve bilirkişi olarak kendi gözlemlerimde dikkate alındığında 28/04/2018 keşif tarihi itibariyle bakımlı elma bahçesi birim değerinin 7,50 TL / m2 veya 7.500,00 TL / dekar olacağı kanaatine varılmıştır. Bu durumda İshaklar mahallesi 101 ada 21 parsel taşınmazın değeri 7.500,00 TL / m2 x 7.538,15 m2 = 56.536,00 TL'dir.
Adresi : İshaklar Mahallesi 101 Ada 21 Parsel Elma BahçesiGülnar / MERSİN
Arsa Yüzölçümü : 7.538,15 m2
İmar Durumu : 1/1000 ÖLÇEKLİ UYGULAMA İMAR VE 1/5000 ÖLÇEKLİ MEVZİ İMAR PLANI İÇERİSİNDE KALMADIĞI ANLAŞILMIŞTIR.
Kıymeti : 56.536,00 TL KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :TAPU KAYDI GİBİDİR
1. Satış Günü : 27/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 27/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Gülnar Halk Kütüphanesi Gülnar/ MERSİN
Satış şartları :1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/66 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR