HENDEK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

HENDEK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00872714
Şehir : Sakarya / Hendek
Semt-Mahalle : AKSU MAH. / HENDEK
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 06.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/236 TLMT
Muhammen Bedeli
:
82451 TL
Birinci Satış Günü
:
09.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
04.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
Hendek İcra Müdürlüğü Kalemi - Hendek / SAKARYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HENDEK
İCRA DAİRESİ
2017/236 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Hendek İlçe, 155 Ada, 4 Parsel, AKSU Köyü, Üstmahalle Mevkii, 09/05/2017 Tarihli Bilirkişi Raporuna Göre ;" Tapuda fındıklık niteliğinde 7. sınıf tarım arazisi sınıfında ve ortalama %15 eğime sahip üzerinde keşif tarihi itibariyle : İlgili taşınmaz içerisinde ve üzerinde , ekonomik değere sahip 10-20 yaş aralığında ve verim çağında 300 adet fındık ağacı ( ocak ) bulunduğu tespit edildiği Ayrıca taşınmaz içerisinde bulunan ekonomik değere sahip olmayan ve verim özelliğinde olmayan fındık ağaçları , süs bitkileri ve meyveli - meyvesiz ağaçlar ve ağaçcıklar değerlendirmeye alınmadığı " belirtilmiştir.

Adresi : Aksu Köyü Üst mahalle mevkii - Hendek / SAKARYA
Yüzölçümü : 5.955,18 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında köy yerleşik alanı içinde kalmaktadır. Ayrık nizam 2 kat konut alanında kalmaktadır. Emsal 0.40

Kıymeti : 82.451,80 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 09/11/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 14:30 - 14:40 arası

Satış Yeri : Hendek İcra Müdürlüğü Kalemi - Hendek / SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/236 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/10/2018 !! Önemli Not.. Hazırlanacak olan taşınmazın açık artırma ilanı ilgililerine satış gününe kadar tebliğ olunamaması halinde yapılacak olan Türkiye genel igazet ilanı ve elektronik ortamdaki ilanı ilgililerine ilanen tebliğ hükmünde sayılacaktır.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR