KEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

KEMALPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861951
Şehir : İzmir / Kemalpaşa
: 16950
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/467 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
1,525,500 TL
Birinci Satış Günü
:
22.10.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
22.11.2018 11:00
Satış Yeri
:
ESKİ BELEDİYE CAD NO 4 (ESKİ ASKERLİK ŞUBESİ) ÜST KAT GİRİŞ HOLÜ KEMALPAŞA İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KEMALPAŞA
İCRA DAİRESİ
2017/467 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli , Kemalpaşa İlçesi, Ulucak mah 1126 Parselde kayıtlı Zeytinli Bağ cinsi taşınmaz Taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlı olup tam hisse satışa çıkmıştır. Taşınmaz Kemalpaşa Ulucak Mah Ulusuluk Mevkiinde bulunmakta olup tapuda Zeyinti Bağ Vasıfında kayıtlıdır. Taşınmaz Kemalpaşa Belediyesinin İmar Yazısına göre 1/100.000 ölçekli İzmir Manisa Planlama Bölgesi Çevre Düzeni Planında Tarım Arazisi vasfında olup ayrıca İzmir Ankara DDY kamulaştırma hattında kalmaktadır. Keşif günü itibariyle taşınmazın üzerinde üretim ve idari bölümden oluşan fabrika bulunmaktadır. Kemalpaşa Belediye Başkanlığının kararı ile taşınmazın üzerinde bulunan yapı kaçak durumda olup 3194 sayılı imar kanunun 32 maddesi gereğince yakımına karar verilmiştir. Yapının kaçak olması sebebi ile Kemalpaşa 2 İcra Hukuk Mahkemesinin 2017/49 Esas 2018/22 Karar sayılı 19/03/2018 tarihli kararı ile binanın değeri dikkate alınmamış ve yine zemin değeri üzerinde satışa çıkmıştır taşınmaz tüm belediye hizmetinden yararlanır
Yüzölçümü : 16.950 m2 İmar Durumu : Tarım arazisi
Kıymeti : 1.525.500,00 TLKDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 22/10/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 22/11/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : ESKİ BELEDİYE CAD NO 4 (ESKİ ASKERLİK ŞUBESİ) ÜST KAT GİRİŞ HOLÜ KEMALPAŞA İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/467 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR