ARABAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861533
Şehir : Gaziantep / Araban
Semt-Mahalle : HASANOĞLU MAH. / ARABAN
: 37500
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/104 Esas
Muhammen Bedeli
:
225000 TL
Birinci Satış Günü
:
19.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
13.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
ARABAN İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ARABAN
İCRA DAİRESİ

2017/104 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN Özellikleri: Gaziantep İl, Araban İlçe, 101 Ada, 74 Parsel, HASANOĞLU Mahalle/Köy, ÇAYYOLU Mevkii, kadastro fen bilirkişisinin raporunda belirttiği 37500,00 m2 ve Fıstıklık vasfında olduğu belirtilmektedir. a)Arazi Yapısı: Parsellerin eğimi % 10-12 civarındadır.
b)Toprak Yapısı: Konu taşınmazın toprak yapısı itibariyle kumlu-tınlı özelliktedir.
c)İklim Koşulları: Tipik mikro klima iklimi özelliğindedir.Yazları sıcak ve kurak,yörede nisbi nem oranının aylara göre dağılımı tarımsal açıdan uygun olması verimliliği artıran önemli bir özelliktir.
Söz konusu 101 Ada 74 No?lu parsel, kadastro fen bilirkişisinin her ne kadar tapu kayıtlarında Fıstıklık olarak belirtilmiş ise de, parsel?in zemininin taşlık-kayalık bir yapıya sahip olduğu, üzerinde genel olarak Meşe Palamudu ağaçlarının mevcut olduğu , bunun dışında yer yer nadiren ise 30,35 yaşlarında Antepfıstığı ağaçlarının bulunduğu tarafımdan belirlenmiştir. Arazi toprak işleme açısından tarımsal mekanizasyona ve sürülmeye elverişli durumda değildir.Toprak özelliği kumlu-tınlı bir yapıya sahip olup kuru bahçe ziraatı yapılmaya müsaittir.
Adresi : Hasanoğlu Köyü, 101 Ada, 74 Parsel Araban / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 37.500 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 225.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir
1. Satış Günü : 19/10/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 13/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : ARABAN İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/104 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR