URLA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

URLA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860879
Şehir : İzmir / Urla
Semt-Mahalle : BİRGİ MAH. / URLA
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 09.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/595 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
367,559 TL
Birinci Satış Günü
:
05.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
30.11.2018 14:30
Satış Yeri
:
Belediye Mezat Salonu - Hacıisa Mah. Belediye İş Hanı No:3/9 URLA / İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
URLA
İCRA DAİRESİ
2016/595 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapuda İzmir ili Urla ilçesi Birgi mah/köy Kavaklıdere Mevkii 193 ada 5 parselsayılı 9.166,08 m² yüzölçümlü Zeytinlik nitelikli taşınmaz tam hissesi borçlu adına kayıtlıdır. Taşınmazın %25 eğimli, % 10 taşlı bünyeye sahip,orta derin profilli tuzluluk, alkalilik ve drenaj sorunu olmayan üzerinde bulunan delice zeytin üzerine 50-60 aşı yaşlı zeytin ağaçlarından oluşan kapama zeytinlik durumunda bir arazidir. Taşınmazda ayrıca 300 kadar delice zeytin fidanının aşılanmış olduğu ve bunların birkaç yıl sonra verim çağına gelebileceği, dikolan eğitim azaltarak toprak erosyonunun önlemek amacıyla büyük taşlar ve kaya parçalarıyla kademeli olarak duvar şeklinde teraslamalar yapılmıştır. Kadastral yol cephesi olmayan taşınmaz, İzmir- Çeşme yoluna yaklaşık 400 metre Urla ilçe merkezine 15 km uzaklıktadır.Taşınmaz Urla Belediye Başkanlığının 07/09/2016 tarihli yazısına göre Nitelikli Doğal Koruma Alanı içinde kalmaktadır Bu alanda koruma amaçlı imar planı henüz yapılmamıştır. Taşınmazda su kaynağı olmaması nedeniyle kuru tarım koşullarında zeytincilik yapıldığı, zeytin ağaçlarının bakımlı ve verimli oldukları bilirkişi raporundan anlaşılmıştır.
Adresi : Birgi Mah/Köy Kavaklıdere Mevkii 193 Ada 5 Parsel Urla / İZMİR
Yüzölçümü : 9.166,08 m2
İmar Durumu : Çevre ve Sehircilik İl Müdürlüğünün İzmir 1 numaralı Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonunun 08/06/2016 tarih ve 650 sayılı kararı ile Nitelikli Doğal Koruma alanları olarak belirtilen alan içerisinde kalmaktadır. İzmir 1 numaralı Tabiat Varlıkları Koruma Bölge Komisyonunun 08/06/2016 tarih ve 650 sayılı kararı gereğince bu alanlarda koruma amaçlı imar planları yapılıncaya kadar geçiş dönemi koruma esasları ve kullanma şartlarının bölge komisyonunca belirleneceği belirtilmiştir.
Kıymeti : 367.559,80 TL KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Çevre ve Şehircilik il MüdürlüğününSürdürülebilirKoruma ve Kontrollü KulllanımAlanı şehri vardır
1. Satış Günü : 05/11/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 30/11/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Belediye Mezat Salonu - Hacıisa Mah. Belediye İş Hanı No:3/9 URLA / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satışilanı tebliğ edilemeyen ilgililereİİK 127maddesi uyarınca gazete ilanı ve E ilanıntebliğ yerine geçecektir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/595 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR