BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

BURSA 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860799
Şehir : Bursa / Osmangazi
Semt-Mahalle : GÜNDOĞDU MAH. / OSMANGAZİKÖY
: 4105
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 09.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1332 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
164,235 TL
Birinci Satış Günü
:
13.11.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
10.12.2018 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
7. İCRA DAİRESİ
2018/1332 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Osmangazi İlçe, 10176 Ada, 5 Parsel, Gündoğdu Mahallesi Dürdane mevkisinde bulunan taşınmaz yer yer değişmekle birlikte, kısmen % 2-4 ile %7-10arasında meyilli olup, düz ve az meyilli arazilerdendir. Erozyon problemi mevcut değildir. Her türlü makineli tarıma müsaittir. Kadastro yolu yoktur. Toprak yapısı killidir. Orta bünyeli toprak profiline sahiptir, tuzluluk, alkalilik ve drenaj bozukluğu gibi verime olumsuz etki eden problemleri bulunmayan bir toprak yapısına sahiptir. Taşınmaz kuru tarım arazisidir. Toprak orta verimlidir. 3 sınıf tarım arazisi niteliğindedir. Taşınmaz boş tarla olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz bölgede yetiştiriciliği yapılan Zeytin, İncir gibi her türlü meyve yetiştiriciliği ile sebze ve tarla bitkileri yetiştiriciliğine oldukça uygun olup çevresi, Zeytin ve İncir bahçeleri ile kaplıdır. İklim ve Sıcaklık bakımından Zeytin ve İncir yetiştiriciliğine uygun bir bölgede olduğu anlaşılmaktadır. Yetiştirilecek ürünlerden ,İklim olaylarından etkilenmezse her yıl düzenli ve ekonomik ürün alınabilir. Taşınmaz Gündoğdu mahallesine kuşuçuşu 970 mt. , Kurşunlu Mahallesine kuşuçuşu 2.400 ve Denize kuşuçuşu 2.670 metre mesafededir. Taşınmaz, Elektrik, İçme suyu, vb. gibi Belediye hizmetlerinden hali hazırda faydalanmamaktadır. Taşınmaz üzerinde değer arttırıcı her hangi bir inşaat yapı malzemesi bulunmamaktadır.
Yüzölçümü : 4.105,88 m2
İmar Durumu : Gündoğdu Mahallesi 10176 Ada 5 Nolu parsel sayılı taşınmaz uygulama imar plan dışı ‘’Tarım Alanlarında'' kalmaktadır.
Kıymeti : 164.235,20 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR
1. Satış Günü : 13/11/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 10/12/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1332 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR