GAZİANTEP İCRA ve İFLAS DAİRESİ

İcradan satılık tarım arazisi

GAZİANTEP İCRA ve İFLAS DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860085
Şehir : Gaziantep / Şahinbey
Semt-Mahalle : DEREDÜZÜ MAH. / SARIBAŞAK
: 5400
Yayınlandığı Gazeteler

HARBİ GAZETE 08.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/12257 Esas
Muhammen Bedeli
:
378,000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
04.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2017/12257 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmaz Kaydı: Gaziantep İli, Şahinbey İlçesi, Deredüzü Mah. Hüyük Ardı Mevkii, 689 Parsel, Tarla vasfında taşınmaz.
Özellikleri: Taşınmaz tapu kayıtlarında tarla olarak belirtilmiş ise de taşınmazın bir kısmında Zeytin Ağaçlarının yanı sıra A. Fıstık Ağaçlarının mevcut olduğu tespit edilmiştir. Taşınmazın bakımlı sürülmüş olduğu, nizami dikim yapıldığı, içerisinde dikili durumda olduğu, büyük çoğunluğu yaklaşık 30 yaşlarında verim yaşında A. Fıstık Ağaçlarının yanı sıra 20 yaşlarında zeytin ağaçlarının dikili olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz toprak özelliği bakımından killi-kireçli-tınlı toprak yapısına sahip olup, susuz, az taşlı, toprak derinliği orta olan 2 Sınıf, verimli .Yaklaşık % 1 eğim tarım arazisidir. Taşınmaz üzerinde bölge şartlarında ve ekolojisinde her türlü ürün yetişir. Taşınmaz Gaziantep ili Şahinbey ilçesi, Deredüzu Mahallesi sınırları içinde olup Dereduzü Mahalle Merkezine kuş uçuşu 2 km uzaklıktadır. Gaziantep il merkezine kuş uçuşu yaklaşık 16 km. Geneyik Mahalle merkezine 3 km.Gaziantep Geneyik -Deredüzü Asfalt yoluna kuş uçuşu Yaklaşık 1800 metre. Kadastro yoluna 800 metre uzaklıkta bulunmaktadır.
Yüzölçümü : 5.400 m2
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar Dışında Kalmaktadır.
Kıymeti : 378.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :3402 Sayılı Kanunun 22. Maddesinin 2. Fıkrasının (a) bendi
Uygulamasına Tabidir
1. Satış Günü : 06/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/12257 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.06/09/2018
***İş bu ilan tebliğat yapılamayan tüm ilgililere tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR