MENDERES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

MENDERES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00855570
Şehir : İzmir / Menderes
Semt-Mahalle : ÇAMÖNÜ MAH. / MENDERES
: 86
Yayınlandığı Gazeteler

TİCARET 20.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2013/967 ESAS
Muhammen Bedeli
:
17334 TL
Birinci Satış Günü
:
01.11.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
26.11.2018 11:30
Satış Yeri
:
Menderes Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi - Barbaros Mahallesi 408 sk. No: 2 Çevre yolu üzeri MENDERES/İZMİR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MENDERES
İCRA DAİRESİ
2013/967 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İli, Menderes İlçesi, Çamönü Mahallesi 194 ada 3 nolu parselin de bahçe nitelikli borçlunun tam hissesinin satılacak olup,Taşınmazın Tapu kaydı : İzmir ili, Menderes ilçesi, Çamönü mahallesi, Köyiçi mevkii, 194 ada 3 sayılı parsel bahçe vasıflı ve yüz ölçümü 86,67 m² dır. Taşınmazın İmar Durumu : Parsel 1/25000 ölçekli İzmir Büyükşehir Bütünü Çevre Düzeni Planı içerisinde kırsal yerleşim alanında kalmaktadır.Taşınmazın Konumu : Çamönü mahalle merkezi içinde olan parsel Menderes-Ahmetbeyli anayoluna 300 metre mesafededir. Kadastrol bir yola cephesi bulunan parselin sınırları korunaksızdır. Taşınmaz yol, su, elektrik, telefon ve Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parsel üzerinde tarımsal nitelikli yapı, konut ve ağaç bulunmamaktadır. Taşınmazın İnşai Yapısı : Kıymet takdiri yapılan taşınmazın tapu kaydında vasfı bahçe olarak belirtilmiş olsa da hali hazır arsa vasfı özelliğini göstermektedir. Taşınmazın üzerinde inşai muhtesatlar bulunmamaktadır.İki bina arasında kalmış boşluktur.

Kıymeti : 17.334,00 TL
KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 01/11/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 26/11/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Menderes Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Sanat Merkezi - Barbaros Mahallesi 408 sk. No: 2 Çevre yolu üzeri MENDERES/İZMİR

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/967 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/08/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR