GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00855152
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : ZÜLFİKAR MAH. / SAFAŞEHİR
: 34000
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 22.08.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/218487 Esas
Muhammen Bedeli
:
1122000 TL
Birinci Satış Günü
:
18.10.2018 14:20
İkinci Satış Günü
:
12.11.2018 14:20
Satış Yeri
:
Gaziantep Adalet Sarayı Mezat Salonu Şehitkamil / Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ

2016/218487 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri : Satışa Konu Taşınmaz; Kayıtlara ve Bilirkişi Raporlarına Göre; Borçlu adına kayıtlı; Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi, Zülfikar Mah., Uçurumaltı Mevkii, 4 Cilt, 344 Sayfa, 112 Ada, 42 Parselde Kayıtlı, 34.000,00 m² Yüzölçümlü, Tarla Vasıflı Tam Hisseli Taşınmazdır. Yapılan incelemeye göre; Kıymet takdirinin yapıldığı tarih itibariyle işlenebilir tarım arazisi vasfındaki arazinin yaklaşık 2 dönümünde kabak ekili olduğu bunun dışında 5 adet 3 yaşlarında zeytin fidanı dikili olduğu ve geriye kalan alanın boş tarım arazisi olduğu yerinde tespit edilmiştir. Yapılan fiziksel incelemeye göre kabakların ve zeytin fidanlarının genel bakımı ve fiziki görünümleri iyi durumdadır. Taşınmazlar toprak Özelliği bakımından killi- tınlı toprak yapısına sahip olup, az taşlı ve susuzdur. Arazide ortalama % 3-4 eğim vardır. Taşınmaz üzerinde bölge şartlarına ve ekolojisine uygun her türlü ürün yetişir. Bu taşınmaz Zülfikar mahallesinin yaklaşık 1300 metre kuş uçuşu güneybatısında olup toprak yola cephesi bulunmaktadır.
DİKKAT: İhale Katılımcıları ve Muhtemel Alıcıları tüm açıklamaları, şerh-irtifak-beyanlar hanesindeki bilgileri ve neticelerini baştan kabul etmiş sayılırlar...
Yüzölçümü : 34.000,00 m2
Kıymeti : 1.122.000,00 TL
KDV Oranı : %18
İmar Durumu : İmar Planı Dışında Olduğu Belirtilmiştiir.
Kaydındaki Şerhler : Şerh-Beyan-İrtifak Hanesinde: 1- 15.09.2017 tarih ve 32642 yevmiyeli, 3402 Sayılı Kanunun 22. Maddesinin 2.Fıkrasının (a) Bendi Uygulamasına Tabidir. şerh beyanları bulunmaktadır. Taşınmaz dosyamızdan hacizlidir, ve taşınmaz kaydı üzerindebaşkacaİpotek ve icra dosya haciz şerhleri de bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 18/10/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 12/11/2018 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adalet Sarayı Mezat SalonuŞehitkamil // GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/218487 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.16/08/2018
(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
*** İş bu satış gazete ilanı tebliğ yapılamayan tüm ilgililere ve taraflara tebliğ yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR