AKYAZI İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00842925
Şehir : Sakarya / Akyazı
Semt-Mahalle : KUZULUK MAH. / AKYAZI
: 8153
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 26.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/468 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
163064 TL
Birinci Satış Günü
:
17.10.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
20.11.2018 11:30
Satış Yeri
:
Akyazı İcra Müdürlüğü/Akyazı Adliyesi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
AKYAZI
İCRA DAİRESİ
2017/468 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Sakarya İli, Akyazı İlçesi, 240 Ada, 23 Parsel, KUZULUK Mahallesi, Topçu sırtı Mevkii, 8.153,23 m2 alana sahip bahçe vasfı ile tapu siciline kayıtlı olup; topografik olarak engebeli %12-20 eğimli bir yapıya sahip, yüksek rakımlı kadastral yolu bulunmamakta, hali hazırda üzerinde gençleşme budaması yapılmış verim çağında kapama fındık ağaçları bulunmakta, killi tınlı toprak yapısında, organik maddece zengin, orta düzey verimli derin profilli, tuzluluk ve drenaj problemi bulumamakta, yıllık ortalama yüksek düzeyde yağış alan bölgede,tarımsal amaçlı kullanılmakta, 5.sınıf tarım arazisi niteliğindedir.Taşınmaz belediye mücavir alan içinde, meskun mahal dışında, kamu hizmetlerinden yararlanmamakta, kuşbakışı olarak güneyinde en yakın kadastral yola 250 metre, batısında meskun mahalle 950 metre, kuzeyinde ihlas kaplıca evlerine 2 km ve kuzeybatısında Akyazı şehir merkezine 8 km mesafededir.

Yüzölçümü : 8.153,23 m2
Arsa Payı : Tamamı
İmar Durumu : 1/1000 ölçekli Kuzuluk Uygulama İmar Planı dışında "Plansız Alanda" içerisinde kalmaktadır.
Kıymeti : 163.064,60 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : 3402 Sayılı Kanunun Ek 1 inci maddesi uygulamasına tabidir.
1. Satış Günü : 17/10/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 20/11/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
Satış Yeri : Akyazı İcra Müdürlüğü/Akyazı Adliyesi

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/468 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR