BÜNYAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

BÜNYAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00837173
Şehir : Kayseri / Bünyan
Semt-Mahalle : BÜYÜKTUZHİSAR MAH. / BÜNYAN
Yayınlandığı Gazeteler

KAYSERİ HABER 13.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
128803 TL
Birinci Satış Günü
:
03.09.2018 15:10
İkinci Satış Günü
:
28.09.2018 15:10
Satış Yeri
:
Bünyan Kadın ve Gençlik Merkezi Binası 2.KatSinema Salonu (Hükümet Konağı karşısı) Bünyan/KAYSERİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.BÜNYAN İCRA DAİRESİ

2018/4 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Satışı konu taşınmaz Kayseri ili, Bünyan ilçesi, Büyüktuz hisar mahallesinde bulunan 103 ada, 1 parsel sayılı tarla nitelikli taşınmaz olup,21/02/2018 tarihli bilirkişi raporuna göre taşınmaz ;Kayseri-Sivas Ana Karayolunun 715 metre kuzeyindeolup, köy/mahalle yerleşim alanına300 metre mesafededir.Taşınmazın doğusunda biraz uzağında Büyüktuzhisar Çok ProgramlıLise,600 metre kuzeybatısında ise Büyüktuzhisar İlkokulu bulunmaktadır.Taşınmaz üzerinde herhangi bir yapı bulunmamakta olup kıraç tarla olarak durmaktadır.Çevresinde yapılaşmalar olup,bir kısım kamu hizmetlerinden faydalanmaktadır.İmar alanı içerisinde yer almaktadır.Taşınmaz borçlu adına TAM hisse ile kayıtlı olup,taşınmazın tamamı satılacaktır.
Adresi : Büyüktuzhisar Mahallesi,Köyiçi Mevkii Bünyan / KAYSERİ
Yüzölçümü : 1.515,33 m2
Arsa Payı :
İmar Durumu :İnşaat tarzı 1/1000 ölçekli uygulama imar alanı içinde olup,İmar planında Ayrık Nizam 2 Katlı TAKS:0.30 KAKS:0.60 yapılaşma koşullarına sahip konut alanınaisabet etmektedir.
Kıymeti : 128.803,05 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 03/09/2018 günü 15:10 - 15:15 arası
2. Satış Günü : 28/09/2018 günü 15:10 - 15:15 arası
Satış Yeri : Bünyan Kadın ve Gençlik Merkezi Binası 2.KatSinema Salonu (Hükümet Konağı karşısı) Bünyan/KAYSERİ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR