CEYHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

CEYHAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00834083
Şehir : Adana / Ceyhan
Semt-Mahalle : BAŞÖREN MAH. / BÜYÜKMANGIT
: 6800
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 09.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/381 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
47900 TL
Birinci Satış Günü
:
13.08.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
07.09.2018 14:00
Satış Yeri
:
Belediye Başkanlığı Mezat Salonu - Konakoğlu Mah. Dr.Mahir Alp Boydak Bulvarı No:58 CEYHAN / ADANA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
CEYHAN İCRA DAİRESİ
2018/381
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

İİK. 127 Mad. GÖRE SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ : Adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara, gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ : Adana ili, Ceyhan ilçesi, Başören mah., Kumlu Bucak mevkii, 9 cilt, 859 sayfa no, 860 parsel sırasında kayıtlı bulunan 6.800,00-m2 yüzölçümlü Tarla nitelikli taşınmaz. Taşınmazın tamamı borçluya aittir. Hali hazırda tarım arazisi olarak kullanılmaktadır. Taşınmazın büyük bir kısmında kuru tarım yapıldığı, Ceyhan Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü verilerinde mevcuttur. Toprak yapısı killi-tınlı vasıfta, sulama imkanına sahip olmayan, yılda bir ürün alınabilen Buğday, Ayçiçeği gibi ürünlerin yetiştirilebileceği 1. Sınıf kuru tarım arazisidir. Taşınmaz düz olup derin bünyeli toprak yapısına sahiptir. Toprağın kullanımını kısıtlayıcı asitlik-bazlık ve tuzluluk sorunu bulunmamaktadır. Taşınmaz üzerinde Tarım Reformu Genel Müdürlüğüne ait "5403/5578 S.Y. Gereğince arazi toplulaştırması kapsamındadır" şerhi mevcuttur.
İmar Durumu : Ceyhan Belediye Başkanlığının 06/03/2018 tarih ve 515 sayılı yazıları ile "Belediye sınırları içerisinde olup, imar planı dışında kalmaktadır" cevabı verilmiştir.
Kıymeti : 47.900,00-TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 13/08/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 07/09/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Belediye Başkanlığı Mezat Salonu - Konakoğlu Mah. Dr.Mahir Alp Boydak Bulvarı No:58 CEYHAN / ADANA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/381 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/06/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR