MUĞLA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

MUĞLA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00833951
Şehir : Muğla / Menteşe
Semt-Mahalle : DAĞPINAR MAH. / MENTEŞE
Yayınlandığı Gazeteler

DEVRİM 07.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/7773 Esas
Muhammen Bedeli
:
31,378 TL
Birinci Satış Günü
:
18.09.2018 14:10
İkinci Satış Günü
:
15.10.2018 14:10
Satış Yeri
:
Muğla 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı MENTEŞE / MUĞLA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MUĞLA
1. İCRA DAİRESİ

2017/7773 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Muğla İl, Menteşe İlçe, 524 Ada, 1 Parsel, DAĞPINAR Mahalle, köyiçi Mevkii, Satışa konu taşınmaz, Dağpınar mahallesinin yerleşim alanı dışında, Dağpınar-Ören asfaltına cepheli, meyilli ve engebeli kuru tarım arazisidir. Çevresinde ormanlık ve tarım arazileri bulunmaktadır. Taşınmaza ulaşım asfalt yol ile sağlanır. Tarla vasfındaki taşınmazın Dağpınar Mahalle merkezine 1,2 km, Milas-Ören Mahallesine 18 km uzaklıkta yer alır. Taşınmaza uzun süredir ekim ve dikim yapılmamıştır. Üzerinden yüksek gerilim hattı geçmekdedir. Çalılık vaziyettedir. Toprak yapısı itibarıyla, taşlı, organik madde ve bitki besin maddelerince zayıf, kuru tarım arazisidir. Kadastral yolu bulunmaktadır.
Adresi : Muğla İli Menteşe İlçesi Dağpınar Mahallesi
Yüzölçümü : 2.091,93 m2 Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok Kıymeti : 31.378,95 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/09/2018 günü 14:10 - 14:15 arası
2. Satış Günü : 15/10/2018 günü 14:10 - 14:15 arası
Satış Yeri : 1. İcra Müdürlüğü - Adalet Sarayı Ek Bina Carfoursa Arkası Seba Mobilya Yanı MENTEŞE / MUĞLA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/7773 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/07/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR