SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00826900
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : KEMER MAH. / SALİHLİ
: 10250
Yayınlandığı Gazeteler

SALİHLİ SEKTÖR 26.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/500 Tlmt.
Muhammen Bedeli
:
25625 TL
Birinci Satış Günü
:
07.08.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
04.09.2018 11:30
Satış Yeri
:
SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARK OTO ALIM SATIM İŞLETMESİ - BÖLGE TRAFİK MÜD. ARKASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SALİHLİ 1. İCRA DAİRESİ

2017/500 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe, 1373 Parsel, KEMER Mahalle/Köy, Narlı Mevkii, Satışa konu taşınmaz, sulama imkanı olmayan uzun zamandır tarım yapılmayan kuru tarım arazisi durumunda, kili-taşlı humusça fakir ham toprak bünyesine sahip, eğim % 5, su tutma kapasitesi ve geçirgenliği düşük, orta derin toprak profiline sahiptir. Taşınmazda tuzluluk, çoraklık, drenaj sorunu olmayıp, eğimden dolayı su ve rüzgar erezyonu konu teşkil eder. Tarımsal mekanizasyona uygun olmayıp, toprak işlemesi zordur. Kıraç tarım arazisi sınıfındadır. Taşınmazın üzeri hali hazırda % 60 kapalılıkta meşe ağaç ve ağaççıkları ile kaplıdır. Taşınmaz üzerinde taş, kaya ve meşe ağaçlarının temizlenmesi arazi ıslahı çalışmalarından sonra, arazi üzerinde yöreye uygun kuru tarım ürünlerinin yetiştirilmesi mümkün olacaktır. Taşınmazın kadastral yolu mevcut olmayıp, yerleşim birimine uzaktır. Ayrıntılı bilgi dosyasındadır.

Yüzölçümü : 10.250 m2

İmar Durumu : Kemer Mahallesi 1373 nolu parsel imar planı dışında kalmaktadır.

Kıymeti : 25.625,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 07/08/2018 günü 11:30 - 11:35 arası

2. Satış Günü : 04/09/2018 günü 11:30 - 11:35 arası

Satış Yeri : SALİHLİ YEDİEMİN OTOPARK OTO ALIM SATIM İŞLETMESİ - BÖLGE TRAFİK MÜD. ARKASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/500 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/06/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR