SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık tarım arazisi

SÖKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00805624
Şehir : Aydın / Söke
Semt-Mahalle : BAĞARASI MAH. / SÖKE
: 3269
Yayınlandığı Gazeteler

SÖKE EKSPRES 17.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2011/177 ESAS
Muhammen Bedeli
:
104,633 TL
Birinci Satış Günü
:
25.06.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
23.07.2018 10:00
Satış Yeri
:
Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke/ AYDIN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SÖKE
İCRA DAİRESİ
2011/177 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Aydın ili,Söke ilçesi,Bağarası Mh.380 Ada,1 parsel,3.269,77m2 ,1275/3270 hisseli,İncir bahçesi ana taşınmaz nitelikli taşınmazdır.Tapu kayıtlarında İncir Bahçesi olarak belirtilen taşınmazın ,keşif anında tarla olarak kullanıldığı ve üzerinde hububat etkili olduğu görülmüştür.Satışa konu taşınmaz düz ,milli- tınlı toprak bünye sınıfında ,organik maddesi orta seviyede ve derin profillidir.Parsel ,Sarıçay deresinden korunmak amacı ile yapılmış olan seddenin batı sınırından geçmekte olan stabilize yola hizalı ,ulaşımı bu yolla yapılan ve oldukça kolay olan ,sulaması komşu parseldeki elektrikle çalışan kuyu suyu (artezyen)ile yapılan taşınmazın ,seviyesi iyi olduğu için erozyon,tuzluluk,alkalilik ve drenaj gibi bitki gelişimini olumsuz etkileyebilecek herhangi bir problemi bulunmamaktadır.Ulaşım durumu çok iyi olup,sulu ziraat yapmaya elverişli tarım arazisidir.Parsel Bağarası Mahallesine yakın sayılabilecek mesafededir.

Adresi : Bağarası Mh.380 Ada 1 Parsel Söke /AYDIN

Yüzölçümü : 3.269,77 m2

Arsa Payı : 1275/3270

İmar Durumu : Söke Belediyesi imar durumu bilgisine göre ,ilçe Bağarası Mahallesi 380 Ada 1 nolu parsel 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı dışındadır.

Kıymeti : 104.633,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 25/06/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 23/07/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : Söke Adliyesi Satış Odası (Zemin Kat) - Çeltikçi Mahallesi Bayındır Cad. Söke/ AYDIN
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Dosyadaki ilgililere gönderilen tebligatların bila tebliğ dönmesi durumunda İİK md 127 gereğince gazete ilanı tebliğ yerine geçecektir

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2011/177 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/05/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR