BOZKIR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık tarım arazisi

BOZKIR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00642782
Şehir : Konya
: 4011
Yayınlandığı Gazeteler

BOZKIR POSTASI 31.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
25,340 TL
Birinci Satış Günü
:
11.09.2017 11:00
İkinci Satış Günü
:
06.10.2017 11:00
Satış Yeri
:
DEMİRASAF MAH. DEMİRASAF CAD. BOZKIR KAYMAKAMLIĞI BİNASI ÖNÜ BOZKIR/KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BOZKIR(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2017/1 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Konya İl, Bozkır İlçe, 137 Ada No, 31 Parsel No, YOLÖREN MAH. SEYİT YERİ MEVKİİ Mahalle/Mevkii, söz konusu taşınmaz killi -tınnı toprak yapısına sahip olup toprak işleme ve tarımsal ütetimi sınırlayıcı unsurlar bulunmamaktadır. parselin doğusunda akarsu ve batısında sulama hendeği olduğu için taşınmaz sulu şartlarda tarımsal faaliyete uygundur. her yıl sebze üretme imkanı olmasına rağmen hastalık zararlılarnla mücadele ve sürdürülebilir tarımsal faaliyet için sebegil- buğdaygil -sebezgil-baklagil şeklinde münavebeli üretim uygun olacaktır. taşınmazın detaylı bilgisi satış dosyasında mevcuttur.

Adresi : Yolören mah. Seyit yeri mevkii 137 ada 31 parsel

Yüzölçümü : 4.011,18 m2

Arsa Payı :

İmar Durumu : yok

Kıymeti : 25.340,23 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : yok

1. Satış Günü : 11/09/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

2. Satış Günü : 06/10/2017 günü 11:00 - 11:05 arası

Satış Yeri : DEMİRASAF MAH. DEMİRASAF CAD. BOZKIR KAYMAKAMLIĞI BİNASI ÖNÜ BOZKIR/KONYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR