KARAPINAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık tarım arazisi

KARAPINAR SULH HUKUK MAHKEMESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00619844
Şehir : Konya
Yayınlandığı Gazeteler

YEŞİLPINAR 14.06.2017
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/10 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
725,000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.07.2017 14:30
İkinci Satış Günü
:
07.09.2017 14:30
Satış Yeri
:
Zafer Mah.İnönü Cd. No:178 (Belediye Düğün Salonu) Karapınar / Konya

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KARAPINAR (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/10 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Taşınmazın Tapu Kaydı:Konya İli, Karapınar İlçesi, Fevzipaşa Mahallesi, Kulfel-Börcük Mevkii, 1602 ada, 18 parseldeki, 145.000 m2 tarla vasıflı taşınmazın tamamı
Taşınmazın Özellikleri:Taşınmaz Karapınar İlçesinin batı istikametinde olup, ilçe merkezine yaklaşık 11,7 km.mesafededir. 10,5 km.si asfalt yoldan, 1,2 km.si ise tarla yolundan gidilerek ulaşım sağlanmaktadır. Düz ve düze yakın bir zemine sahip olup, taş-çakıl yoktur. Etkili toprak derinliği tarım arazisine uygun niteliktedir. Güney ve batı yönü tarla yolu, diğer yönleri tarım arazileri ile çevrilidir. Üzerinde yapılaşma yoktur. Tarla üzerinde şahıs veya kooperatif kuyusu yoktur. ancak arazinin yer altı sulama borusu ile sulamasının yapıldığı görülmüştür. Toprak yapısı itibariyle orta-kaba bünyeli ve kumlu killi tınlı yapıdadır. Geçirgenliği orta-hızlı seviyede ve su tutma kapasitesi orta, organik maddesi azdır. Mutlak tarım arazisidir. Kıymet takdiri itibariyle bir kısmında buğday, bir kısmında da mısır ekili olduğu görülmüştür. Makinalı tarıma elverişlidir. Daha geniş bilgi dosyamızda mevcut olup isteyen inceleyebilecektir. İmarı yoktur.

Yüzölçümü : 145.000 m2
Kıymeti : 725.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : 2942 Sayılı Yasanın 7.md.göre MEDAŞ lehine 12/06/2006 tarihli şerh vardır.

1. Satış Günü : 21/07/2017 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 07/09/2017 günü 14:30 - 14:35 arası

Satış Yeri : Zafer Mah.İnönü Cd. No:178 (Belediye Düğün Salonu) Karapınar / Konya

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR