EREĞLİ (KONYA) İCRA DAİRESİ

İcradan satılık tarım arazisi

EREĞLİ (KONYA) İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00373652
Şehir : Konya
Yayınlandığı Gazeteler

MERHABA 14.07.2016
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/65 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
38,138 TL
Birinci Satış Günü
:
22.08.2016 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.09.2016 11:00
Satış Yeri
:
Ereğli (Konya) Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu EREĞLİ(Konya) / KONYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

EREĞLİ(KONYA) 1. İCRA DAİRESİ'nden

TAŞINMAZINAÇI KARTIRMAİLANI

2014/65 TLMT.

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZINÖzellikleri :KONYA İLİ EREĞLİ İLÇESİ ACIPINAR MAHALLESİ GÖLYERİ MEVKİİ 363 PARSEL 4 CİLT 356 SAYFA 6.000,00M2 YÜZÖLÇÜMLÜ TARLA VE LOKANTA VE PETROL İSTASYONU NİTELİĞİNDEKİ TAŞINMAZIN 1/4 HİSSESİ. A-Parsel üzerinde bulunan depo/işyeri binasının özellikleri:Depo/işyeri amaçlı yapılmış olup briket yığma binadır.Kapı ve pencereleri sökülmüş olup boş vaziyettedir.Tavanı betonarme döşemedir.Brüt alanı 69,00m2dir.Çevre ve Şehircilik Bakanlığının tebliğine göre mimarlık hizmetlerine esas olan sınıfı bakımından II.sınıf B grubu yapı sınıfına girer.06.01.2016 keşif tarihi itibari ile birim m2 değeri 370,00TL/m2 tamamlanma/aşınma oranı %90 dir.B-Parsel üzerinde bulunan petrol istasyonu binasının özellikleri:Bina kullanılamaz halde mali indiham durumundadır.Ekonomik ve enkaz değeri yoktur. C-Parsel üzerinde bulunan lokanta istasyonu binasının özellikleri;Bina kullanılamaz halde mali indiham durumundadır.Ekonomik ve enkaz değeri yoktur. Parselin özellikleri:Alanı 6.000,00m2 dir. Şehir merkezine uzaktır.06.01.2016 keşif tarihi itibariyle birim m2 rayiç satış değeri 25,00TL/m2dir.

İmar Durumu :Bina Yüksekliği:H MAX:6.50 m. (İKİ KAT), Bina derinliği;Avan proje, Ön bahçe mesafesi:Avan proje, Komşu mesafesi:Avan proje, Arka bahçe mesafesi:Avan proje, İnşaat Nizamı:Akayakıt ist. Nispet:%0.20/0.40 Saçak para pet:0.50 çatı meyil:max. %45 Paftası:M32d18c1b Not:Karayollarından görüş alınmadan uygulama yapılamaz. İfraz işlemi yapılmadan uygulama yapılamaz.

Kıymeti : 38.138,25.- TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler :Taşınmaz Ereğli (Konya) 1.Asliye Hukuk Mahkemesinin 1997/219 Esas sayılı dosyasından konulan ihtiyati tedbir şerhli olarak satılacaktır.

1. Satış Günü : 22/08/2016 günü 11:00 - 11:10 arası

2. Satış Günü : 19/09/2016 günü 11:00 - 11:10 arası

Satış Yeri :Ereğli (Konya) Belediye Başkanlığı Müzayede Salonu EREĞLİ(Konya) / KONYA

Yukarıda özellikleri yazılı taşınmaz/lar açık arttırma suretiyle satılacaktır.

SATIŞ ŞARTLARI :

1) Açık artırma yukarıda belirtilen yer, gün ve saatlerde açık artırma sureti ile yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, birinci artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda (esatis.uyap.gov.tr internet adresinde) teminat yatırılmak suretiyle teklif verilebilecektir. Yapılacak ihalelere elektronik ortamda verilen en yüksek teklif ile başlanılacaktır. Birinci artırmada hacizli malın takdir edilen değerinin % 50'si ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunacaktır. Birinci artırmada istekli bulunmadığı veya böyle bir bedelle alıcı çıkmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. İkinci artırmada da malın takdir edilen değerinin % 50'si, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamı, satış giderlerini (paraya çevirme ve paylaştırma masrafları dahil) geçmek şartı ile en çok artırana ihale olunacaktır. Bu artırmada da istekli bulunmadığı veya bu bedelle alıcı çıkmadığı takdirde satış talebi düşecektir.

2- a) Arttırmaya iştirak edeceklerin, malın tahmin edilen değerinin % 20'si oranında TL (Türk lirası) peşin para veya bu miktar milli bir bankanın teminat mektubunu vermeleri lazımdır. Satış pesin para iledir, alıcı istediğinde 10 günü geçmemek üzere süre verilebilir.

b) İhale damga vergisi, KDV, tapu harcının yarısı ve giderleri ile teslim giderleri alıcıya aittir. Taşınmazın aynından doğan vergiler, tapu harcının yarısı ve giderleri ile tellaliye ücreti satış bedelinden ödenecektir.

3) Taşınmazı satın alanlar, ihaleye alacağına mahsuben iştirak etmemiş olmak kaydı ile, ihalenin feshi talep edilmiş olsa bile satış bedelini derhal veya verilen süre içerisinde ödemek zorundadırlar.

4) İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (* ilgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir) bu taşınmaz üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile 15 gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır. Aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

5) Satış bedeli hemen veya verilen süre içinde ödenmezse İİK'nun 133. maddesi uyarınca ihale feshedilecektir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen sorumlu olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

6) Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup, gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

7) Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenler 2014/65 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurabilirler.

8) Satış ilanının belirtilen adreslerinde ilgililere tebliğ yapılamaması halinde iş bu ilanın tebligat yapılamayan ilgililere tebligat yerine geçeceği hususu ilan olunur.20/06/2016

(İİK. m. 126)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR