SERİK 1.(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık tarım arazisi

SERİK 1.(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00358320
Şehir : Antalya
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 11.06.2016
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
T.C. SERİK 1.(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
Dosya No
:
2012/21 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
689,040 TL
Birinci Satış Günü
:
25.07.2016 11:30
İkinci Satış Günü
:
19.09.2016 11:30
Satış Yeri
:
Serik Adalet Sarayı Giriş Kat Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SERİK 1.(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU

2012/21 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Antalya İl, Serik İlçe, 47 Parsel No, Çanakçı Köyü, Kadastrol yol mevcut değil , toprak yapısı killi-tınlı yapıdadır , üzerinde herhangi bir muhdesat bulunmamaktadır.belediye sınırları dışında kalmaktadır.ÜZerinde zeytin ağaçları bulunmaktadır.

Yüzölçümü : 37.375 m2

Kıymeti : 689.040,00 TL

KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 25/07/2016 günü 11:30 - 11:40 arası

2. Satış Günü : 19/09/2016 günü 11:30 - 11:40 arası

Satış Yeri : Serik Adalet Sarayı Giriş Kat Duruşma Salonu

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/21 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ve ayrıca Fatma, Feride, İzzet, Lütfiye, Nezahat, Remziye, Süleyman, Şevket, Ümmüşen, Şevket oğlu Ali Engin Kurt , Aziz kızı Ayşe Avcı , Yaşar kızı Dürüye Şahin , Aziz kızı Emel Kaya , Yaşar kızı Esma Balcı , Aziz kızı Fatma Özmen , Feride Kurt , Şevket kızı Firdevis Kurt Karakaya , Yaşar kızı Gülsüm Aydın , Aziz oğlu Haydar Kurt , İzzet ve Fatma oğlu İzzet Kurt , İzzet oğlu İsmet Kurt , Yaşar oğlu Mehmet Küçük , İzzet kızı Mürüvvet Kurt , İzzet oğlu Murat Kurt , Rifat kızı Naciye Kurt , İZzet kızı Nalan Sibel Karaboylu , Aziz oğlu Orhan Kurt , Aziz kızı Sezen Kaplan , Aziz kızı Şefika Atasayar , Ahmet kızı Ümmüşen Öztürk ve Hasan kızı Zeynep Kocaisimli hissedlarada tebliğ yerine geçmek üzere ilan olunur.07/06/2016

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR