GAZİPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık muz bahçesi

GAZİPAŞA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00859912
Şehir : Antalya / Gazipaşa
Semt-Mahalle : MUZKENT MAH. / GAZİPAŞA
: 1785
Yayınlandığı Gazeteler

GAZİPAŞA 08.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/105 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
75,632 TL
Birinci Satış Günü
:
07.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
05.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Gazipaşa Adliyesi Mezat Salonu -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİPAŞA
İCRA DAİRESİ

2018/105 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İl, Gazipaşa İlçe,Muzkent Mahallesi 146 Ada, 1 Parsel,İlçeye yaklaşık 15 KmAntalya Mersin yolu ana asfaltan2,5 Km, denizden 850 m mesafede parsel mahalle yerleşim alanından1Km güneyindedeniz kenarında yer almaktadır.Bulunduğu bölgede yoğunluklu olarak açık muzarazileri bulunmaktadır parselin kuzey-güney-batı cepheleri köy içi toprak yola cephelidir.Parselin bulunduğu mahalde alt yapı olanakları çok yetersiz olupparsel harfiyat edilmiş teraslanmışçiflik gübresi dökülerek açık muz bahçesitesis edilmiştirtamamına yakını muz bahçesidir.Taşınmazın toprak yapısı killi,tınlı,1-1,5 m derinliğinde orta iriliktetoprak strüktürüne sahipaçık kahverengitoprak renginde engebeliziraatarazisidir.
Yüzölçümü : 1.785,80 m2
Arsa Payı :Tam
İmar Durumu : Belediye imar planı dışındatarım alanı niteliğindedir
Kıymeti : 75.632,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 07/11/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 05/12/2018 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Gazipaşa Adliyesi Mezat Salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Satış ilanının tebliğ edilememesidurumundaİİK 127 maddesi gereğigazete ilanı ve elektronik ilanilgililere tebliğ yerine geçecektir
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/105 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR