KELES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kiraz bahçesi (çoklu satış)

KELES İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00859716
Şehir : Bursa / Keles
Semt-Mahalle : KEMALİYE MAH. / KELES
: 10539
Yayınlandığı Gazeteler

BURSA HAKİMİYET 08.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
67,885 TL
Birinci Satış Günü
:
16.10.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
20.11.2018 10:00
Satış Yeri
:
KELES KAYMAKAMLIK BİNASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KELES
İCRA DAİRESİ
2018/2 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Keles İlçe, 113 Ada, 11 Parsel, KEMALİYE Mahalle/Köy, EKİZOLUK Mevkii, Taşınmaz toprağı killi-kumlu, orta bünyeli ve orta oranda taşlı, tuzluluk, alkalilik ve drenaj bozukluğu gibi verime olumsuz etki eden problemleri bulunmayan bir toprak yapısına sahiptir. Humus ve besin maddeleri bakımından fakir düzeydedir. Su tutma kapasitesi bitki gelişimi açısından uygundur. ayrıca taşınmaz kuru tarım arazisi özelliği taşıdığından her türlü hububat ve bakliyat ürünü yetiştirilmeye uygundur. taşınmaz üzerinde 3-4 yaşlarında 88 adet kiraz fidanı dikilidir. kuru tarım arazisidir. su kaynağı yoktur. Taşınmazın kadastro yoluna cephesi bulunmamaktadır. taşınmaza ulaşım 600 Metre kuzey tarafında bulunan mahalleye ulaşımı sağlayan anayoldan sağlanmaktadır. taşınmaz mahalle merkezine 4 km ilçe merkezine 17 km uzaklıktadır.
Adresi : Bursa İl, Keles İlçe, 113 Ada, 11 Parsel, KEMALİYE Mahalle/Köy, EKİZOLUK Mevkii,
Yüzölçümü : 10.539,66 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 67.885,58 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : null
1. Satış Günü : 16/10/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 20/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : KELES KAYMAKAMLIK BİNASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bursa İl, Keles İlçe, 113 Ada, 20 Parsel, KEMALİYE Mahalle/Köy, EKİZOLUK Mevkii, Taşınmaz toprağı killi-kumlu, orta bünyeli ve orta oranda taşlı, tuzluluk, alkalilik ve drenaj bozukluğu gibi verime olumsuz etki eden problemleri bulunmayan bir toprak yapısına sahiptir. Humus ve besin maddeleri bakımından fakir düzeydedir. Su tutma kapasitesi bitki gelişimi açısından uygundur. ayrıca taşınmaz kuru tarım arazisi özelliği taşıdığından her türlü hububat ve bakliyat ürünü yetiştirilmeye uygundur. taşınmaz üzerinde 3-4 yaşlarında 90 adet kiraz fidanı ve 10-15 yaşlarında 27 adet kiraz ağacı dikilidir. kuru tarım arazisidir. su kaynağı yoktur. Taşınmazın kadastro yoluna cephesi bulunmamaktadır. taşınmaza ulaşım 400 Metre kuzey tarafında bulunan mahalleye ulaşımı sağlayan anayoldan sağlanmaktadır. taşınmaz mahalle merkezine 4 km ilçe merkezine 17 km uzaklıktadır.
Adresi : Bursa İl, Keles İlçe, 113 Ada, 20 Parsel, KEMALİYE Mahalle/Köy, EKİZOLUK Mevkii
Yüzölçümü : 10.597,82 m2
Arsa Payı : TAM
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 73.751,05 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : null
1. Satış Günü : 16/10/2018 günü 10:15 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 20/11/2018 günü 10:15 - 10:25 arası
Satış Yeri : KELES KAYMAKAMLIK BİNASI
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR