TOKAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık kapama kiraz bahçesi

TOKAT 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00875470
Şehir : Tokat / Merkez
Semt-Mahalle : KEMALPAŞA KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 17667
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 11.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/1661 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1002241 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2018 15:00
İkinci Satış Günü
:
12.12.2018 15:00
Satış Yeri
:
Tokat Barosu Sosyal Tesisleri - Tokat Adliye Karşısı

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
TOKAT 2. İCRA DAİRESİ
2018/1661 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satış konu taşınmaz Tokat ili , Merkez ilçesi , Kemalpaşa köyü , Pelitlik mevkii 102 Ada / 4 Perselde kayıtlı 17.667,64 m² yüzölçümlü Tarla nitelikli taşınmazdır. Taşınmaz Kemalpaşa köyünde Pelitlik mevkiinde köyün 1.000 metre kuzey batısında köy yoluna cephelidir. Taşınmaz üzerinde 12 yaşında kapama kiraz bahçesi mevcut olup , içinde tek katlı yığma tuğla ile kargir yapı tarzında inşa edilmiş tek odalı demir doğrama kapısı bulunan , zemini beton kaplama olan , 18 m² yapı alanına sahip bahçe evi bulunmaktadır. Taşınmazın batısında arazi yolu mevcuttur. Taşınmaz kumlu - killi toprak yapısına sahip basınçlı sulama sistemi mevcut köy yoluna cephe taşınmazın 60-80 cm toprak derinliğinde , taşınmazın bir kısmı batı yönde yaklaşık olarak % 8-10 meyilde iken diğer kısmı doğu yönde 12-15 meyildedir. Taşınmazı rakımı yaklaşık 700 rakımdadır. Taşınmazın taban suyu , çoraklık , taşlık , erozyon vs. gibi herhangi bir tarımsal sorunu bulunmamaktadır. Taşınmaz hali hazırda kapama kiraz bahçesi olarak kullanılmaktadır. Taşınmaz kaydında herhangi bir beyan bulunmamaktadır. Taşınmaz kaydındaki şerhler tapu kaydında belirtildiği gibidir. Taşınmazın TAM hissesi satılmaktadır.
Kıymeti : 1.002.241,32 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 14/11/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
2. Satış Günü : 12/12/2018 günü 15:00 - 15:05 arası
Satış Yeri : Tokat Barosu Sosyal Tesisleri - Tokat Adliye Karşısı
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/1661 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2018
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR