GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık incir bahçesi

GERMENCİK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00864092
Şehir : Aydın / Germencik
Semt-Mahalle : ÇAMKÖY MAH. / GERMENCİK
: 9900
Yayınlandığı Gazeteler

DENGE 19.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/146 TLMT
Muhammen Bedeli
:
70000 TL
Birinci Satış Günü
:
06.11.2018 13:45
İkinci Satış Günü
:
04.12.2018 13:45
Satış Yeri
:
Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GERMENCİK İCRA DAİRESİ
2018/146 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Aydın İl, Germencik İlçe, 3515 Parsel, ÇAMKÖY Mahalle, Tapu kaydında İyicedere mevkiinde -İncir Bahçesi-vasfında geçen taşınmazın yüzölçümü 9.900 m2 olup tamamı Güler CENGİZ adına kayıtlıdır. Taşınmaz mahalle merkezine uzaktır. Hıdırbeyli göletinin 2100-2300 metre kuzey-batısındadır. % 3-10 değişen eğim mevcuttur. Toprak yapısı tınlıdır. Dikili kuru tarım arazisidir. Üzerinde az sayıda küçük taca sahip incir ağacı ve çoğunluğu 40-60 yaş arasında orta taca sahip zeytin ağaçları olmak üzere toplam 80 adet ağaç mevcuttur. Taşınmazın içinde kısmen boşluklar mevcuttur. 9900 m2 tamamı satılacaktır.
İmar Durumu : İmar planı dışındadır.
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Taşınmaz 3402 sayılı kanunun 22.maddesinin 2.fıkrası (a) bendi uygulaması kapsamında kalmaktadır.
1. Satış Günü : 06/11/2018 günü 13:45 - 13:50 arası
2. Satış Günü : 04/12/2018 günü 13:45 - 13:50 arası
Satış Yeri : Germencik Belediye Binası içi Konferans Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/146 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/09/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR