KARADENİZ EREĞLİ 1.İCRA DAİRESİ

İcradan satılık fındıklık (hisse satışı)

KARADENİZ EREĞLİ 1.İCRA DAİRESİ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00860735
Şehir : Zonguldak / Ereğli
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNDEM 10.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/968 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
31,146 TL
Birinci Satış Günü
:
08.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
03.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
KDZ.EREĞLİ ADLİYESİ MEZAT SALONU -KDZ.EREĞLİ -ZONGULDAK

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KDZ.EREĞLİ
1. İCRA DAİRESİ
2017/968 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN


Özellikleri : Zonguldak İl, Ereğli İlçe, 102 Ada, 89 Parsel, ABDİ Mahalle/Köy, BUDAKLAR Mevkii, Taşınmazın tapu kaydındaki ana niteliği fındıklıktır. Toprak yapısı killi-tınlı ,toprak derinliği 30-40 cm, eğimi %3-15 arasında değişmekte olup üzerinde bir kısım yerinde boşluk ve geri kalan kısmın üzerinde 10-15 yıllık 498 adet fındık ağaçları bulunmaktadır. Köy yerleşik alanı içerisinde , yola cepheli ve ulaşım kolaydır. Taşınmazın toplam değeri 249.168,60 TL olup, SADECE BORÇLUYA AİT 1/8 PAYI SATILACAKTIR. Borçluya ait 1/8 payın değeri 31.146,07 TL'dir. Düzenlenen satış ilanının bir suretinin İ.İ.K 127 maddesi gereğince tapu ilgililerine tebliğ edilemediğinde ayrıca adres tahkiki yapılmadan satış ilanı ve elektronik ilanın tebliğ yerine geçmesine karar verilmiştir.
Adresi : Abdi Köyü-Kdz.Ereğli
Yüzölçümü : 10.590,93 m2
Arsa Payı : -
İmar Durumu : Köy yerleşik alanı içerisindedir.
Kıymeti : 31.146,07 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer : Müştemilat ,parsel üzerinde baraka ve havuz Çetin evlatları Murat ve Yekta Kandemirlere aittir.Müştemilat ,parsel üzerinde baraka ve havuz Çetin evlatları Murat ve Yekta Kandemirlere aittir.
1. Satış Günü : 08/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 03/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : KDZ.EREĞLİ ADLİYESİ MEZAT SALONU -KDZ.EREĞLİ -ZONGULDAK -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/968 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR