ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık fındık bahçesi hissesi

ÇARŞAMBA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00862078
Şehir : Samsun / Çarşamba
Semt-Mahalle : ÇAY MAH. / ÇARŞAMBA
: 36457
Yayınlandığı Gazeteler

HABER EXPRES 14.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/466 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
455,176 TL
Birinci Satış Günü
:
14.11.2018 14:40
İkinci Satış Günü
:
12.12.2018 14:40
Satış Yeri
:
Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ÇARŞAMBA
İCRA DAİRESİ

2018/466 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Samsun İl, Çarşamba İlçe, 131 Ada, 19 Parsel, DURUSU Mahalle/Köy, DURUSU Mevkii,Parsel 36.457,23 m2 dir. Taşınmaz tapu kaydında tarla vasfında olup, üzerinde 20-25 yaş kapama fındık tesisi bulunan tarım arazilerindendir Söz konusu parseldetoprak kumlu-tınlı, topoğrafya düz ve düze yakın olup, meyil % 1-2 arasında değişmekte, toprak profili orta derinliktedir. Çarşamba merkeze 16 km mesafededir. Ulaşım problemi yoktur.taşınmazdadeğerlendirmefındık ziraatiüzerinden , gelir yöntemi ve dava tarihiitibariyle hesaplanacaktır. Üretim masrafları gerek Çarşamba İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü istatistiki verileri gerekse taşınmazların bulunduğu yöre şartları ile çiftçi alışkanlıkları dikkate alınarakhesaplanmış ,ürün fiyatları ise;Toprak Mahsulleri Ofisi ve Çarşamba Ticaret Borsası piyasa fiyat araştırmaları sonucunda bulunmuştur.Arazinin değeri(m2):Yıllık Net Gelir TL/ Kapitalizasyon Faiz Oranı(%)formülü ile hesaplanacaktır. Kapitalizasyon faiz oranı ;araziye yatırılmış sermayenin kullanım hakkıdır.Kapitalizasyon faiz oranını;pazara yakınlık,ulaşım durumu,toprak yapısı,verimliliği ve üretim problemleri, topoğrafik yapı üretim ve toprak kullanım biçimleri etkilemektedir. Taşınmazlar için kapitalizasyon faiz oranı % 4 olarak tespit edilmiştir.Taşınmaz ipotek veren maliklerin toplam 139120/152656 hissesi satılmaktadır.
Adresi : Durusu Çarşamba Samsun
Yüzölçümü : 36.457,23 m2
Kıymeti : 455.176,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 14/11/2018 günü 14:40 - 14:45 arası
2. Satış Günü : 12/12/2018 günü 14:40 - 14:45 arası
Satış Yeri : Çay Mah. Mustafa Kemal Güneşdoğdu Bulvarı Çarşamba Adliyesi yanı Saski Şube Müdürlüğü binası Kat:3 Çarşamba SAMSUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/466 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR