BULANCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık fındık bahçesi

BULANCAK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00864095
Şehir : Giresun / Bulancak
Semt-Mahalle : YEŞİLHİSAR KÖYÜ / MERKEZKÖYLER
: 5560
Yayınlandığı Gazeteler

ORDU OLAY 19.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/244 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
137332 TL
Birinci Satış Günü
:
26.10.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
20.11.2018 14:00
Satış Yeri
:
BELEDİYE MECLİS SALONU - BULANCAK BELEDİYE BAŞKANLIĞI BULANCAK / GİRESUN

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BULANCAK İCRA DAİRESİ
2018/244 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN Özellikleri: Giresun İl, Bulancak İlçe, 101 Ada, 15 Parsel, Yeşilhisar Köy, Bayır mevkiinde bulunan taşınmaz 5.560,78 m2 alanlı fındık bahçesidir. Parsel üzerinde tek katlı yapı ile yıkılmış mandıra vardır.Fındık bahçesi geleneksel usullere göre tesis ve terbiye edilmiş olup, orta bakımlıdır.Parsel üzerindeki mandıra enkaz halindedir.Parsel üzerinde yarı betonarme olarak,yapılmış tek katlı yapı vardır.Yapı Mesken olarak Kullanılmaktadır. Yapının içerisi sıvalı ve kireç badanalıdır Yapının dışı sıvalı olup, üzerinde çinko saç kaplama çatısı vardır.Dışı sıvasız olup, yapı tam olarak bitirilmiştir.Yapını giriş kapısı demir profil doğrama, pencereler plastik doğrama olup, mutfağında basit çıta kaplama dolap vardır.Oda döşemeleri ahşap laminant olup, ıslak hacimler seramik kaplamadır.Meskenin suyu ve elektriği vardır.
Kıymeti : 137.332,90 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Denizbank A.Ş. Lehine 05/01/2016 tarih ve 33 yevmiye ile 140.000,00-TL bedelli ipotek vardır
1. Satış Günü : 26/10/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 20/11/2018 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : BELEDİYE MECLİS SALONU - BULANCAK BELEDİYE BAŞKANLIĞI BULANCAK / GİRESUN
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/244 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR