FATSA İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık fındık bahçesi

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00837438
Şehir : Ordu / Çatalpınar
Semt-Mahalle : GÖLLER MAH. / ÇATALPINAR
: 2996
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 16.07.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/1041 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
269703 TL
Birinci Satış Günü
:
12.09.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
08.10.2018 10:00
Satış Yeri
:
FATSA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

FATSA İCRA DAİRESİ

2017/1041 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Ordu İl, Çatalpınar İlçesi Göller Mahallesi. Taşınmazın Tarla vasfında olduğu, 1.282 m2'lik kısmının imarlı alan içinde ayrık yapı nizamında 2 katlı konut alanında kaldığı, 253 m2 yola terkininin olduğu, 1.461,71 m2'sinin de tarımsal nitelikte olduğu, fiiliyatta ise tarımsal alanın tamamının fındık bahçesi niteliğinde olduğu, üzerinde ekonomik değerine etki eden herhangi bir yapı bulunmadığı, üzerinde 30-35 yaşlarında yıllık bakımı ve imarı düzenli yapılmış kapama fındık bahçesi bulunmaktadır, parselin toprak yapısı derin yapıda, killi-kumlu-tınlı tekstüre sahip olup eğimi %20-25 arasında değişmektedir. Kapitalizasyon faiz oranı %4'tür. Taşınmaz kapama bahçe şeklinde olup ocak sistemi yetiştiricilik yapılmaktadır, Ocaklar ortalama olarak 7-8 daldan oluşmaktadır, fındık bahçeleri kapama bahçe şeklinde olduğu için 1 dekar alandan elde edilen ürün üzerinden hesaplama yapılmaktadır, bir dekarından yıllık ortalama 200 kg kuru değirmenlik fındık alınabilir. Fındık tarımında dekara yapılan üzerim masrafları (gübre ve gübreleme, ilaç ve ilaçlama, işçilik, hasat, harman ve nakliye gibi) dekardan elde edilen yıllık gayri safi gelirin %40' kadardır. Taşınmaz Çatalpınar ilçe merkezine yakın, Göller Merkez Mahallesinin gelişmekte olan bölgesindedir.

Yüzölçümü : 2.996,71 m2

Kıymeti : 269.703,90 TL

KDV Oranı : %18

1. Satış Günü : 12/09/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 08/10/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : FATSA ADLİYESİ İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

-----------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/1041 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/07/2018

*İş bu ilan tebligat yapılamayan ilgililere İİK 127'ye göre tebligat yerine kaim olmak üzere ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR