SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bahçe

SAMANDAĞ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00861750
Şehir : Hatay / Samandağ
: 6666
Yayınlandığı Gazeteler

DİRİLİŞ POSTASI 13.09.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/449 ESAS
Muhammen Bedeli
:
306,942 TL
Birinci Satış Günü
:
30.11.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
26.12.2018 14:00
Satış Yeri
:
CUMHURİYET MAH. ATATÜRK CAD. NO:1 SAMANDAĞ BELEDİYESİ, MECLİS ESKİ TOPLANTI SALONU, SAMANDAĞ / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
SAMANDAĞ
İCRA DAİRESİ
2017/449 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : TAŞINMAZ TAPU KAYDINDA : Hatay İli, Samandağ İlçesi, Zizani Mah. 147 parsel, 6.666,00 M² yüzölçümlü, Bahçe ana taşınmaz nitelğindeki 1/12,1/224, 3/112 ve 61/1568 hisse paylı taşınmaz
TAŞINMAZ BİLİRKİŞİ RAPORUNDA: Taşınmaz bahçe vasfında olup, Samandağ Belediyesinin 23/02/2018 tarihli yazısında imar planı içinde yer aldığı, belediye hizmet alanı (B.H.A) park alanı ve çocuk oyun alanı(Ç.O.A) olarak planlandığı, zeminde ulaşımı sağlayan arazi yolu mevcut olup bu yola cephesi bulunduğu, meskun alanda yer aldığı ve belediyenin her türlü hizmetlerinden faydalanabilir konumdadır. Taşınmaz kadastro parseli konumunda, düz arazi niteliğinde olup mevcut Favvar deresine kadar sınırı uzandığı, üzerinden her hangi bir tarımsal faaliyet yapılmamaktadır. Çalılık ve yaban otlarla kaplı durumda olduğu, meskun alan yakınlarında yer aldığı bilirkişilerce tespit edilmiştir.
İmar Durumu : İmar planı içinde, belediye hizmet alanı (BHA) olarak planmıştır.
Kıymeti : 306.942,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Takyidattaki gibidir
1. Satış Günü : 30/11/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 26/12/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : CUMHURİYET MAH. ATATÜRK CAD. NO:1 SAMANDAĞ BELEDİYESİ, MECLİS ESKİ TOPLANTI SALONU, SAMANDAĞ / HATAY
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satış ilanının İ.İ.K. 127. Maddesi uyarınca, adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkânsızlığı nedeni ile iade edilmesi halinde satış ilanının tebliğ yerine kaim olmasına,
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/449 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/06/2018

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR