KOCAELİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bahçe

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00815413
Şehir : Kocaeli / Kartepe
Semt-Mahalle : SUADİYE MAH. / BÜYÜKDERBENT
: 162
Yayınlandığı Gazeteler

KOCAELİ 01.06.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2014/127 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
25000 TL
Birinci Satış Günü
:
12.07.2018 14:30
İkinci Satış Günü
:
09.08.2018 14:30
Satış Yeri
:
1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. KOCAELİ 4. İCRA DAİRESİ
2014/127 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Kocaeli İl, Kartepe İlçe, 2334 Parsel, Suadiye /Köy içi Mahalle/Köy, Kartepe (Suadiye) Belediyesi , Çepni mah. sınırları içinde kalan, kıymet takdiri istenen yukarıda tapu kayıt bilgileri verilen taşınmaz bahçe niteliğinde olup, Suadiye merkezinin güney-batısında kalmaktadır. Tapoğrafik olarak bahçe düz bir zemine sahiptir. Üzerinde kıymete tesir edecek sanat yapısına rastlanmamıştır. Taşınmaz şuyulandırma görmemiş (D.O.P.) Düzenleme Ortaklık Payı kesilmemiş kadastro parselidir. Kamu eline geçmiş kadastro yoluna cephesi yoktur. İmar planındaki imar yolu açık değildir. Ulaşımı komşu parseller üzerinden sağlanmaktadır.Tapu kaydında vasfı bahçedir. İlgili belediyesinin 30/06/2017 tarih 5944 sayılı imar durumunda parselin 1/1000 ölçekli imar durumunda bir kısmının 7.00 mt. lik imar yolunda, bir kısmının konut alanında kaldığı, yapılanma şartının Ayrık nizam 3 kat olduğu, tabanda kullanım alanının (yola terk hariç) arsa alanının %40 ı kadar olacağı anlaşılmaktadır.
Yüzölçümü : 162,00 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 25.000,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 12/07/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 09/08/2018 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu Mezat Salonu - Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:59 İç Kapı No:Z 01 (Giriş Gülvatan Sok. İçerisindendir.) MERKEZ / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/127 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR