GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bağ evi hissesi

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00794408
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİ GAZETE 27.04.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Bağlı ve İlgili Kuruluş
:
T.C. Gaziantep İcra Dairesi Müdürlüğü
Dosya No
:
2017/75355
Muhammen Bedeli
:
435500 TL
Birinci Satış Günü
:
25.06.2018 14:00
İkinci Satış Günü
:
24.07.2018 14:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Şehitkamil / Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
İCRA DAİRESİ

2017/75355 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : TAPU KAYDI: Borçluya ait bu taşınmaz Gaziantep ili Şehitkamil ilçesi, Bilek Mahallesi, ada 0, Parsel 1180 de kayıtlı bulunan, cinsi tapu kayıtlarında fıstıklık olarak belirtilen, parselin tamamı 6200 m2 olan, konu edilen bu yerin yalnızca; 11/32 hissesi borçluya aittir.
TAŞINMAZIN GENEL DURUMU: Borçluya ait bu taşınmazın tapu kayıtlannda cinsi her ne kadar fıstıklık olarak belirtilse de, Parsel üzerinde borçlu kendi hissesi oranındaki yere yazlık bağ evi yapıldığı görülmüş olup; Bağ Evi: Buradaki yapı iki katlı betonarme olarak yapılmıştır. yapının zemin katında depo ve garaj bulunmaktadır, Yapının 1 .normal katında ise bu katta iki daire şeklinde düzenlenmiş olup her dairede iki oda, mutfak, banyo şeklinde düzenlenmiş, bu bölümdeki yapının içi ve dışı sıvalı ve boyalıdır, zemin katın tabanları seramikle kaplanmış, iç doğramalar ahşap olup üzeri boyalıdır, dış doğramalar ise PVC den imal edilmiştir, mutfak-lv. vc.,banyo duvarları fayansla kaplıdır, elektrik ve suyu mevcuttur,soba ile ısıtılmaktadır,hali hazırda kullanılmaktadır. Bahçe düzenlemesi: Parsel içerisinde yapılardan artta kalan kısımlarda bahçe düzenlemesi yapılmış, bahçe içerisinde 40 yaşlarında fıstık ağacı ve 5 yaşlarında zeytin ağacı ekilidir. Bahçe Duvarı: Parselin kendi hisse oranındaki bölümünün dört bir etrafı güvenlik amacı ile biriketten belli bir yüksekliğe kadar çevresi örülmüştür. Parsel içerisine demirden yapılmış bir kapı ile girilip çıkılmaktadır, kapı üzeri yağlıboyalıdır. Su kuyusu: Parsel içerisindeki birimlerin su ihtiyacım karşılamak üzere sondaj su kuyusu bulunmaktadır, bu su kuyusu yaklaşık 100 m. kadar derinliktedir, hâlihazırda kullanılmaktadır. Konu edilen bu taşınmaz şehrin doğusunda eski Nizip yoluna cepheli Şehre yakın bir bölgededir, yaklaşık 20 km. mesafededir, parselin çevresinde az sayıda bağ evleri oluşmuştur, talep edilen bir bölgedir.
Adresi : Eski Nizip Yolu ÜzeriMerkez / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 6.200 m2
Arsa Payı : 11/32
İmar Durumu : İmar planı dışındadır.
Kıymeti : 435.500,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibi
1. Satış Günü : 25/06/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 24/07/2018 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/75355 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.
7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.24/04/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR