GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bağ

GAZİANTEP İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876483
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Semt-Mahalle : AŞAĞI ARIL MAH. / KARŞIYAKA
: 10180
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 13.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/837 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
173074 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2018 10:00
İkinci Satış Günü
:
24.12.2018 10:00
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Adalet Sarayı Şehitkamil / Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP İCRA DAİRESİ
2018/837
TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi,Eski tapu kayıtlarında Şehitkamil İlçesi,Arıl Mahallesi, Dağardı Mevkii. 3740 parselde kayıtlı BAĞ vasıflı,10.040,00 m2 yüz ölçümlü taşınmazın yeni tapu kayıtlarında Şehitkamil İlçesi, Aşağı Arıl Mahallesi, Dağardı Mevkii, 107 ada 121 parselde kayıtlı BAĞ vasıflı, 10.180,85 m2 yüz ölçümlü taşınmaz olarak güncellenen taşınmazın tamamı dosya borçlusuna aittir. Mahallinde yapılan incelemede taşınmaz üzerinde yaklaşık 3-5 yıllık zeytin ağaçlan olduğu görülmüştür.Konum olarak Gaziantep şehir merkezinin kuzey doğusunda yer almaktadır.Taşınmaza ulaşım için 6100 nolu cadde yolu üzerinde kuzey yönlü ilerlenir ve Arıl köy yoluna geçilir.17 km ileride Aşağı Arıl köyüne varılır.Taşınmaz köy merkezinin 2.5km kuzeyinde konumlanmaktadır. Taşınmaza yakın konumlu bilinen yerler; Gaziantep - Şanlıurfa yolu, Bilek ve Yukarı Arıl köyleri bulunmaktadır. Bölgeye ana arterlerinden 6100 Nolu cadde ve Bilek köy Yolu üzerinden ulaşım sağlanmakta olup ulaşım sıkıntısı bulunmamaktadır.
Mahalli Adresi: Aşağı Arıl Mahallesi, Dağardı Mevkii, 107 ada 121 parsel Şehitkamil /GAZİANTEP
İmar Durumu :Taşınmazın yer aldığı parsel,1/1000 ölçekli imar planı dışında plansız alanda yer almaktadır.
Kıymeti : 173.074,45 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur.
1. Satış Günü : 28/11/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 24/12/2018 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Adalet Sarayı ŞEHİTKAMİL / GAZİANTEP
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/837 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7- İlanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve taşınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine tebliğ olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması hâlinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dışında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satış ilanı tebligat yerine geçer.24/09/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR