SALİHLİ 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bağ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00798766
Şehir : Manisa / Salihli
Semt-Mahalle : YAĞMURLAR MAH. / SALİHLİ
: 4016
Yayınlandığı Gazeteler

SALİHLİ SEKTÖR 05.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/174 Tlmt.
Muhammen Bedeli
:
72305 TL
Birinci Satış Günü
:
02.07.2018 14:15
İkinci Satış Günü
:
01.08.2018 14:15
Satış Yeri
:
SALİHLİ YEDİEMİNOTOPARKI-Yeşilyurt mah.906 sk.No:5/1 BÖLGE TRAFİK ARKASI FESTİVA AVM KARŞISI SALİHLİ/MANİSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. SALİHLİ 2. İCRA DAİRESİ
2017/174 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Manisa İl, Salihli İlçe, 148 Ada, 9 Parsel, YAĞMURLAR Mahalle/Köy, Kuli Dere Mevkii, Taşınmaz borçlu adına tam hisseli olup keşif tarihi itibariyle taşınmaz bağ tesisi olarak kullanılmaktadır.Üzerinde verim çağında alçak ve küçük V sistemine alınmış çekirdeksiz üzüm bağı mevcuttur.Bağın bakımı ve gelişimi çok iyi değildir.Ortalama 40-45 yaşlarındadır.Bağ teraslama yapılarak dikilmiştir.Taşınmaz kuzey-güney doğrultusunda ortalama % 2 eğimlidir.Söz konusu parsele ulaşım mahalle yolundan sonra arazi yolundan sağlanmaktadır.Ulaşım sorunu yoktur.Yerleşim yerine uzaktır.Salihli-yağmurlar köy yoluna kısmen yakın mesafededir.Sulama imkanı özel sulama dışında yoktur.Toprak yapısı tınlı ve toprak işlemesi kısmen kolaydır.İşlenebilir toprak derinliği iyidir.Her türlü kültür bitkisini ekonomik olarak yetiştirmek mümkün değildir.Tuzluluk ve çoraklık problemi yoktur.Kır tarım arazisidir. Ayrıntılı bilgi dosyada mevcuttur.
Adresi : Yağmurlar Mah.148 Ada 9 Parsel Salihli / MANİSA
Yüzölçümü : 4.016,96 m2
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 72.305,28 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/07/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 01/08/2018 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : SALİHLİ YEDİEMİNOTOPARKI-Yeşilyurt mah.906 sk.No:5/1 BÖLGE TRAFİK ARKASI FESTİVA AVM KARŞISI SALİHLİ/MANİSA -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6-Yeteri kadar satış ilanının hazırlanarak ilgililere tebliğe gönderilmesine, ilanın ilgililere satış gününe kadar tebliğ olunamaması halinde yapılacak olangazete ilanı ve elektronik ortamdaki ilanın ilgililerine İİK 127-128 Maddeleri uyarınca ilanen tebliğ hükmünde sayılacaktır.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/174 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.03/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR