BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık armut bahçesi

BURSA 11. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00879450
Şehir : Bursa / Kestel
Semt-Mahalle : BABASULTAN MAH. / KESTEL
: 2174
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 19.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4966 ESAS
Muhammen Bedeli
:
173,944 TL
Birinci Satış Günü
:
28.11.2018 09:30
İkinci Satış Günü
:
26.12.2018 09:30
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
11. İCRA DAİRESİ
2018/4966 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZINÖzellikleri : Bursa İl, Kestel İlçe, 138 Ada, 91 Parsel, BABASULTAN Mahalle/Köy, büyüktarla Mevkii, Bilirkişi raporuna göre; Bursa ili kestel ilçesi babasultan mah. büyüktarla mevkii. 138 ada 91 parsel sayılı ve 2174,31m² miktarlı bahçe vasıflı taşınmazın tamamının sebihakıran cemal kızı adına kayıtlı olduğu anlaşılmıştır. Taşınmazın imar durumu; tarım alanı/tarımsal niteliği korunacak alanında kalmaktadır. taşınmazın bir kısmı kapama armut bahçesi şeklinde diğer kısmında ise meyve fidanı bulunmaktadır. sulanan arazi niteliğinde olan söz konusu taşınmaz, derin profili, milli, tınlı, kumlu toprak yapısına sahiptir. taporafik yapısı itibarı ile yaklaşık %1-3 oranında hafif eğimli arazi konumundadır. kuş uçuşu olarak köy yerleşim merkezine olan mesafesi 780 metredir. kadastro yoluna cephesi bulunmaktadır. parselin bulunduğu yer konum ve arazi yapısıyla mevcut özelliklerdeki taşınmazların ilçe rayiç bedelleri bir bütün olarak ve mahal ve mahallerdeki imsalleri, konumu, ebatları, yüzölçümü, ticari akarı, çevre imar faaliyeti, yapılaşma durumu, yıpranma payı, ulaşım kolaylığı ve çevre düzenlemesi ile nitelik ve nicelikleri de dikkate alınarak bugünkü piyasa tarla alım ve satımlarına göre söz konusu taşınmazın kıymeti takdir edilmiştir.
Adresi : Yukarıda belirtildi.
Yüzölçümü : 2.174,31 m2
Arsa Payı : tam
İmar Durumu : Yok
Kıymeti : 173.944,80 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 28/11/2018 günü 09:30 - 09:35 arası
2. Satış Günü : 26/12/2018 günü 09:30 - 09:35 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesini Bursa 11. İcra Müdürlüğünün Türkiye Vakıflar Bankası AŞ Uluyol Şube Müdürlüğnde bulunan TR590001500158007290500062 iban numaralı hesabımıza TC Kimlik ve dosya numarası yazılarak yatırılması veya bu miktar kadar Milli bir bankanın "şartsız kesin ve süresiz" teminat mektubu vermeleri veya Vakıfbank Bankomat Kartı olanların Müdürlüğümüzde bulunan post cihazından yatırmaları lazımdır. Yabancı para kurunda günlük değişimler olması ve 805 sayılı Kanunun 1. maddesine göre "döviz" teminat olarak kabul edilemez. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.6- İİK 127 maddesine göre Satş İlanının tebliği : Adresleri Tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara takip ilgililerine gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4966 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR