BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık armut bahçesi

BURSA 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00876174
Şehir : Bursa / Kestel
Semt-Mahalle : ERDOĞAN MAH. / KESTEL
: 6650
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 12.10.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2017/11999 ESAS
Muhammen Bedeli
:
665000 TL
Birinci Satış Günü
:
21.11.2018 09:40
İkinci Satış Günü
:
19.12.2018 09:40
Satış Yeri
:
1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
9. İCRA DAİRESİ
2017/11999 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Taşınmaz Bursa İli, Kestel İlçesi, Erdoğan Mahallesi Kocaçukur mevkii 65 parsel sayılı ve 6.650,00 m2. miktarlı “Tarla”vasıflı parseldir. Tapu bilgilerinde “Tarla” vasıflı olarak kayıtlı olan taşınmazın, mahallinde yapılan incelemelerine göre, halihazırda Kapama Armut Bahçesi olarak kullanıldığı ve kapama10-12 yaşlarında Armut, Ceviz ve Erik ağaçlarının olduğu tespit edildi. Sulanmayan arazi niteliğinde olan söz konusu taşınmaz, derin profilli, milli, tınlı, kumlu toprak yapısına sahiptir. Topoğrafik yapısı itibarı ile Doğudan Batı istikametine doğru yaklaşık % 1-3 oranında hafif eğimli arazi konumundadır. Kuş uçuşu olarak köy yerleşim merkezine olan mesafesi 650 metredir. Taşınmazın kadastro yolu bulunmamaktadır.
Keşif esnasında söz konusu parselin bulunduğu yer, konum ve arazi yapısıyla mevcut özelliklerdeki taşınmazların ilçe rayiç bedelleri bir bütün olarak değerlendirilmiştir.
Adresi : Bursa İli, Kestel İlçesi, Erdoğan Mahallesi Kocaçukur mevkii
Yüzölçümü : 6.650 m2
Arsa Payı : Tam
İmar Durumu : Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Şehir Planlanlama Müdürlüğü’nün 07.05.2018 tarih ve E.88737 sayılı yazılarında; “Bursa ili Kestel İlçesi Erdoğan Mahallesi, 65 parsel sayılı yer, Bursa Büyükşehir Belediye Meclisinin 16.10.2008tarih ve 694 sayılı kararı onaylanan 1/5000 ölçekli Kestel Doğu Planlama Bölgesi Nazım İmar planına göre, Tarım Alanında kalmaktadır. “ denilmektedir.
Kıymeti : 665.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında yazıldığı gibidir.
1. Satış Günü : 21/11/2018 günü 09:40 - 09:45 arası
2. Satış Günü : 19/12/2018 günü 09:40 - 09:45 arası
Satış Yeri : 1 Nolu İcra Satış Odası - Bursa Adalet Sarayı A Blok Zemin Kat OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/11999 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR