AFYONKARAHİSAR İCRA DAİRESİ

İcradan satılık 2 adet tarla (çoklu satış)

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00807793
Şehir : Afyonkarahisar / Merkez
Semt-Mahalle : ZAFER MAH. / MERKEZKÖYLER
: 76038
Yayınlandığı Gazeteler

AFYON TÜRKELİ 21.05.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/617 ESAS
Muhammen Bedeli
:
64632 TL
Birinci Satış Günü
:
06.09.2018 11:10
İkinci Satış Günü
:
03.10.2018 11:10
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

AFYONKARAHİSAR

İCRA DAİRESİ

2018/617 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Afyonkarahisar İli, Merkez Kocatepe-Zafer Mah. Mantar Tepe mevkii 134 ada 19 parsel, tapu kaydında tarla nitelikli ve76.038,40m2 yüzölçümlüdür. Taşınmaz Büyükkalecik Zafer Mahallesi köy merkezine yaklaşık 6 km. mesafede olup Büyükkalecik-şuhut Çakırözü köyü yolundan ayrılan arazi yolu ile taşınmazlara ulaşımın sağlanabildiği, Büyükkalecik-Şuhut Çkırözü köyü yoluna yaklaşık 700 m mesafede oldukları, arazinin yüksek eğimli ve kayalık zemin yapısına sahip olduğu, çevrede zirai faaliyette bulunulmadığı, dava konusu taşınmazların yaklaşık 20-30 yıldır hiç sürülüp ekilmediği, sığ toprak profiline sahip oldukları, taşınmazların içinde büyük taş ve kayaların mevcut olduğu, sulama imkanının bulunmadığı, taşınmazların zemin ve eğim durumu itibariyle tarla olarak kullanılmasının ekonomik getiri sağlamayacağı, ancak yöreye uygun meyve ağacı dikilebileceği ancak sulama imkanının olmaması ve ulaşımın güç olması nedeniyle kuruluş maliyetini yükseltmiştir. taşınmaz tarla vasfında olup borçlu adına tam hisseli ve plansız alanda kalmaktadır.İİK'nun 126 ve 114. madde gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 64.632,79 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/09/2018 günü 11:10 - 11:15 arası
2. Satış Günü : 03/10/2018 günü 11:10 - 11:15 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Afyonkarahisar İli, Merkez Kocatepe-Zafer Mah. Mantar Tepe mevkii 134 ada 57 parsel, tapu kaydında tarla nitelikli ve 8. 560,39 m2 yüzölçümlüdür. Taşınmaz Büyükkalecik Zafer Mahallesi köy merkezine yaklaşık 6 km. mesafede olup Büyükkalecik-şuhut Çakırözü köyü yolundan ayrılan arazi yolu ile taşınmazlara ulaşımın sağlanabildiği, Büyükkalecik-Şuhut Çkırözü köyü yoluna yaklaşık 700 m mesafede oldukları, arazinin yüksek eğimli ve kayalık zemin yapısına sahip olduğu, çevrede zirai faaliyette bulunulmadığı, dava konusu taşınmazların yaklaşık 20-30 yıldır hiç sürülüp ekilmediği, sığ toprak profiline sahip oldukları, taşınmazların içinde büyük taş ve kayaların mevcut olduğu, sulama imkanının bulunmadığı, taşınmazların zemin ve eğim durumu itibariyle tarla olarak kullanılmasının ekonomik getiri sağlamayacağı, ancak yöreye uygun meyve ağacı dikilebileceği ancak sulama imkanının olmaması ve ulaşımın güç olması nedeniyle kuruluş maliyetini yükseltmiştir. taşınmaz tarla vasfında olup borçlu adına tam hisseli ve plansız alanda kalmaktadır.İİK'nun 126 ve 114. madde gereğince taşınmazın belirleyici özellikleri ilana derc edilmiş olup daha fazla bilgi dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 7.276,33 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler :kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 06/09/2018 günü 11:20 - 11:25 arası
2. Satış Günü : 03/10/2018 günü 11:20 - 11:25 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstiklal Mah. Nene Hatun Cad. Adalet Sarayı 1. Kat MERKEZ / AFYONKARAHİSAR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/617 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/05/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR