SUSURLUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 18000 m2 tarla

SUSURLUK İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00478981
Şehir : Balıkesir / Susurluk
Yayınlandığı Gazeteler

KARDEŞ 17.11.2016
Gazetenin Diğer Arşiv İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/131 talimat
Muhammen Bedeli
:
63,000 TL
Birinci Satış Günü
:
04.01.2017 10:00
İkinci Satış Günü
:
31.01.2017 10:00
Satış Yeri
:
SUSURLUK ADLİYESİ 11 NOLU SATIŞ ODASI

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

SUSURLUK

İCRA DAİRESİ

2016/131 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Balıkesir İl, Susurluk İlçe, 267 Parsel No, Ilıca Boğazı Mahallesi, Kepekler Korusu Mevkii, 18.000 m2 yüzölçümlü 267 sayılı parsel nolu tarla vasıflı taşınmazın bilirkişi raporuna göre;toprak yapısı killi-tınlı bünyede, orta derin toprak yapılı, orta meyilli(%8-10) su tutma kapasitesi iyi, orta geçirgen, verim kabiliyeti iyi,kuru tarım arazisidir.Taşınmazın üzerinde toprak işlemesi yapılarak tarimsal üretim yapılmaktadır.Taşınmazkuzey güney yönünde yola sınır olup ulaşım problemi bulunmamaktadır.Taşınmaz üzerinde buğday, yulaf,susam,ayçiçeği, fiğ, nohut vb.ürünler yetiştirilebilir.

Yüzölçümü : 18.000 m2

Kıymeti : 63.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 04/01/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 31/01/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : SUSURLUK ADLİYESİ 11 NOLU SATIŞ ODASI -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-IIK 'nun 127. maddesi uyarınca, ilanın birer sureti borçluya ve alacaklıya ve tasınmazın tapu siciline kayıtlı bulunan ilgililerinin tapuda kayıtlı adresleri varsa bu adreslerine teblig olunur. Adresin tapuda kayıtlı olmaması halinde, varsa adres kayıt sistemindeki adresleri tebligat adresleri olarak kabul edilir. Bunların dısında ayrıca adres tahkiki yapılmaz, gazetede veya elektronik ortamda yapılan satıs ilanı tebligat yerine geçer.

6-IIK 'nun 151 ve 142. maddelerine göre sıraya itirazla ilgili ihale alacaga mahsuben ihalenin yapılması halinde veya satıs bedelinin IIK nun 138.Maddesi cümlesinde ipotek alacaklısına ödenmesi durumunda, alakadarların satısı takip ederek IIK nun 142. Maddesine göre itirazları olanın bu hakkını 7gün içinde kullandıklarına dair dosyamıza derkenar ibraz etmeleri IIK nun 83,100,142,151 ve M.K. Nun 789,777. Maddelerine göre ayrıca ilan olunur.

7- Satısa istirak edenlerin sartnameyi görmüs ve münderecatını kabul etmis sayılacakları, baskaca bilgi almak isteyenlerin Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

8- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/131 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR