DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Honaz'da tarım arazisi icradan satılıktır (Çoklu satış)

DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00910589
Şehir : Denizli / Honaz
: 8620
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ OLAY 06.12.2018
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/4665 ESAS
Muhammen Bedeli
:
38,790 TL
Birinci Satış Günü
:
25.01.2019 09:45
İkinci Satış Günü
:
28.02.2019 09:45
Satış Yeri
:
Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ 9. İCRA DAİRESİ
2018/4665 ESAS
TAŞINMAZI
N AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Honaz İlçe, 332 Ada, 3 Parsel, AŞAĞIKARAÇAY Mahalle/Köy, Aşağıkaraçay Mahallesinin güneybatı yönünde,mahalle merkezinin batısından 1000 m lik stabilize, zemini bozuk, orman-tarla yolu ile ulaşılmaktadır.Yol kenarında ve kadastral yola sınırdır. Dikdörtgen şekilli düzgün bir geometrik şekle ve topoğrafyaya sahiptir. Yolu mevcut olup yerleşim yerine kısmen yakın konumdadır.Yöresel tarım alışkanlıklarına göre, buğday,arpa,fiğ vb kuru ürünlerin yetiştirilebildiği,taşlılık problemi olmayan, orta kuru tarım arazisidir. Kumlu-tınlı toprak yapısında olup eğimsizdir.İmar sahası dışındadır.
Adresi : Denizli,Honaz ilçesi Aşağıkaraçay Mah. Çayır mevkii
Yüzölçümü : 8.620,22 m2
İmar Durumu : İmar sahası dışında.
Kıymeti : 38.790,99 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/01/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
2. Satış Günü : 28/02/2019 günü 09:45 - 09:50 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Honaz İlçe, 332 Ada, 4 Parsel, AŞAĞIKARAÇAY Mahalle/Köy, Aşağıkaraçay Mahallesinin güneybatı yönünde,mahalle merkezinin batısından 900 m lik stabilize, zemini bozuk, orman-tarla yolu ile ulaşılmaktadır.Yol kenarında ve kadastral yola sınırdır. Dikdörtgen şekilli düzgün bir geometrik şekle ve topoğrafyaya sahiptir. Yolu mevcut olup yerleşim yerine kısmen yakın konumdadır.Yöresel tarım alışkanlıklarına göre, buğday,arpa,fiğ vb kuru ürünlerin yetiştirilebildiği,taşlılık problemi olmayan, orta kuru tarım arazisidir. Kumlu-tınlı toprak yapısında olup eğimsizdir.İmar sahası dışındadır.
Adresi : Denizli,Honaz ilçesi Aşağıkaraçay Mah. Gölyeri mevkii
Yüzölçümü : 6.101,17 m2
İmar Durumu : İmar sahası dışında.
Kıymeti : 27.455,27 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 25/01/2019 günü 09:55 - 10:00 arası
2. Satış Günü : 28/02/2019 günü 09:55 - 10:00 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Belediyesi Mezat Salonu - Adalet Mah. Kazım Karabekir Cad. No:23 MERKEZEFENDİ / DENİZLİ
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/4665 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.04/12/2018

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR