HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay Zülüflühan'da 36.970 m² tarla icradan satılıktır

HATAY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01128435
Şehir : Hatay / Antakya
Semt-Mahalle : ZÜLÜFLÜHAN MAH. / HARAPARASI
: 36970
Yayınlandığı Gazeteler

TÜRKİYE''DE YENİÇAĞ 09.02.2020
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/24756 ESAS
Muhammen Bedeli
:
1,293,951 TL
Birinci Satış Günü
:
15.04.2020 14:15
İkinci Satış Günü
:
13.05.2020 14:15
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
HATAY
İCRA DAİRESİ


2018/24756 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Tapu Kayıt Bilgileri:
Hatay İli, Antakya İlçesi, Zülüflühan Mahallesinde 148 ada 28 Parsel olup, 36.970,03 m2 yüzölçümlü tam hisseli ve tarla niteliğindeki taşınmazdır.
Ana Gayrimenkulün Özellikleri: Geometrik olarak dikdörtgen şeklindedir. Söz konusu parsel topografik olarak düz ve düze yakın bir yapıya sahiptir. Taşınmaz toprak yapısı itibariyle killi-tın yapıda toprağın su infiltrasyonu (suyun toprağa girişi) ve perkalasyonu (suyun toprak içerisindeki hareketi) ile kil içeriğine bağlı olarak katyon değişimi ve su tutma kapasitesinin iyi olduğu, Tuzluluk, alkalilik, taşlılık ve drenaj sorunu yoktur. Kuru ve sulu şartlarda bölgesel tarım ürünlerinin yetiştirilmesi mümkündür. Batısında benzer tarım arazileri ve yol, doğusunda benzer tarım arazileri ve karasu kanalı, güneyinde benzer tarım arazileri, kuzeyinde ise tarlalar ve yol bulunmaktadır. Keşif tarihi itibari ile parselin sürülü ve boş olduğu görülmüştür.
Adres Bilgileri: Hatay İli, Antakya İlçesi, Zülüflühan Mahallesi 148 ada 28 parsel.
Yüzölçümü : 36.970,03 m2
İmar Durumu : 148 ada 28 numaralı parselin Belediye sınırları içerisinde Uygulama İmar Planı olmayan alana rastladığı, söz konusu parsele ait yapı ruhsat dosyasının bulunmadığı belirtilmiştir.
Kıymeti : 1.293.951,05 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir
1. Satış Günü : 15/04/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 13/05/2020 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - Hatay Adalet Sarayı, Akasya Mah. Çevreyolu Cad. No:32 ANTAKYA / HATAY

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/24756 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/01/2020

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR