YAYLADAĞI İCRA İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

Hatay/Yayladağı'nda 29.600 m² tarla icradan satılıktır

YAYLADAĞI İCRA İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN01023462
Şehir : Hatay / Yayladağı
Semt-Mahalle : GÖZLÜCE MAH. / YAYLADAĞI
: 29600
Yayınlandığı Gazeteler

HATAY ASİ 11.07.2019
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
Gazetenin Sitesine Git
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2018/2 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
207,200 TL
Birinci Satış Günü
:
17.09.2019 14:00
İkinci Satış Günü
:
17.10.2019 14:00
Satış Yeri
:
Yayladağı Belediye Başkanlığı Mezat Salonu -

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
YAYLADAĞI
İCRA DAİRESİ
2018/2 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, Yayladağı İlçe, 87 Parsel, GÖRENTAŞ Mahalle/Köy, NİŞRİN BOĞAZI Mevkii, TAPU KAYDI:Hatay ili Yayladağı ilçesi Görentaş köyü Nişrin Boğazı mevki 87 parselde kayıtlı 29.600,00 yüzölçümlü tam hisseli TARLA niletilki taşınmaz satışa konu edilmektedir.
TAPU KAYIT BİLGİLERİ: Geometrik olarak yamuk şeklindedir. Söz konusu parsel topografik olarak dalgalı eğitmli bir yapıya sahiptir. Taşınmazı toprak yapısı itibariyle killi-tın yapıda toprağın su infiltrasyonu (suyun toprağa girişi ) ve perkalasyonu (suyun toprak içerisindeki hareketi) ile kil içeriğine bağlı olarak katyondeğişimi ve su tutma kapasitesinin normal olduğu, Tuzluluk, alkalililk, taşlılık ve drenaj sorunu yoktur. Kuru ve sulu şartlarda bölgesel tarım ürünlerinin yetiştirilmesi mümkündür. Batısında benzer tarım arazileri, doğusunda zeytinlik ve tarlalar, güneyinde benzer tarım arazileri, kuzeyinde ise tarlalar ve yol bulunmaktadır. Keşif tarihi itibari ile parselin boş olduğu görülmüştür.
İMAR DURUMU: Yayladağı Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünün 13.02.2017 tarih ve 112 sayılı yazısında 87 numaralı parsel, 1/1000'lik uygulama imar planı dışında olduğundan bilgi verilemedği bildirilimştir.
Adresi : Yayladağı İçesi Görentaş Mahallesi 87 Nolu Parsel Yayladağı / HATAY
Yüzölçümü : 29.600,00 m2
Kıymeti : 207.200,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 17/09/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü : 17/10/2019 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Yayladağı Belediye Başkanlığı Mezat Salonu -
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2018/2 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/07/2019

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR